Zavrieť

Porady

služba z EU pre SZCO neplatcu DPH

Dobrý deň Poraďáci,

chcem sa opýtať na jednu vec. Mám podnikateľa SZČO, ktorý nie je platcom DPH, dostal však FA z HU za vykonanie služby, ktorá prebehla tu na Slovensku.
-otázka znie: nakoľko nie je platcom DPH nerobí z tou FA nič len je zaúčtujem ako výdavok?

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ja by som tiež chcela vedieť odpoveď na tvoju otázku, lebo po novele platnej od 1.1.2010 je tam niečo nové: také, že ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom je príjemcom služby od zahraničnej osoby z iného členského štátu, pri ktorej je povinná platiť daň podľa § 69 ods. 3 zákona, je povinná podať DÚ žiadosť o registráciu pred prijatím služby.
    Par. 69 ods. 3 hovorí: Zdaniteľná osoba a právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobu a je registrovaná pre daň podľa § 7, sú povinné platiť daň pri službe dodanej zahraničnou osobou z iného členského štátu alebo zahraničnou osobou z tretieho štátu, ak je miesto dodania služby podľa § 15 ods. 1 v tuzemsku.
    Je to bez ohľadu na obrat?

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    Svetlana Steranková Pozri príspevok
    Ja by som tiež chcela vedieť odpoveď na tvoju otázku, lebo po novele platnej od 1.1.2010 je tam niečo nové: také, že ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom je príjemcom služby od zahraničnej osoby z iného členského štátu, pri ktorej je povinná platiť daň podľa § 69 ods. 3 zákona, je povinná podať DÚ žiadosť o registráciu pred prijatím služby.
    Par. 69 ods. 3 hovorí: Zdaniteľná osoba a právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobu a je registrovaná pre daň podľa § 7, sú povinné platiť daň pri službe dodanej zahraničnou osobou z iného členského štátu alebo zahraničnou osobou z tretieho štátu, ak je miesto dodania služby podľa § 15 ods. 1 v tuzemsku.
    Je to bez ohľadu na obrat?
    Skúste či Vám nepomôže táto informácia z DRSR Informácia k miestu dodania služby od 1.1.2010 http://www.drsr.sk/drsr/slovak/posky...midosl0110.pdf

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    andrea388 Pozri príspevok
    ale toto sa týka ešte roku 2009
    Z otázky to nebolo jasné. Ak to bolo v minulom roku, tak on ako neplátca nerobí s DPH nič. Dodavateľ z HU je plátcom ? Ak áno, nakoľko fakuroval neplátcovi, tak mal fakturovať službu s DPH.

    služba z EU pre SZCO neplatcu DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.