Zavrieť

Porady

Lenivá Žofa

Nemáte niekto recept na makový koláč "Lenivá Žofa"? Ja som niečo také našla v Recepty zo Života, už sa to aj pečie v trúbe, ale... Keď som zmiešala všetko to, čo bolo v návode napísané vznikla mi z toho taká tekutá hmota, že z toho koláč asi nebude... Niekde je tam omyl (myslím v recepte).
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nepoznám. Ale ak je to nie redšie ako na palacinky, tak je to v pohode. Múka tam je? Poznám osobu, ktorá upiekla nádhernú tortu, ale splasla, len čo ju vytiahla z rury - zabudla tam dať múku.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Donda Donda

Donda je offline (nepripojený) Donda

No kým som tu písala, skoro som mala z Lenivej Žofy Zhorenú Žofu no i napriek tomu to niečo vnútri nie je prepečené! Tak som ju opäť prikrytú strčila do trúby do piecť-v najhoršom budeme chudnúť!!!
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
riedke cesto pečiem pomaly a dlho - aby sa stihlo prepiecť. To tvoje dielo o tomto čase už je asi zjedené, nie?
0 0
Donda Donda

Donda je offline (nepripojený) Donda

No, už sa to prepieklo. Je celkom fajn. Dali sme si so synom dobrý veľký kus-horúci a ja už len čakám na "príjemný večer"!
0 0
Bambit Bambit

Bambit je offline (nepripojený) Bambit

Je to kolač ktorý často pečiem, je výborný. Vymiešam si 3 celé vajcia s 2 šálkami kryš.cukru. Potom pridám 1/2 šálky oleja, 1/2 šálky mlieka, 1 šálku celého maku, 2 šálky polohrubej múky a 1 prášok do pečiva. Všetko zmiešame a vylejeme na vymastený a múkou vysypaný plech - upečieme. Upečený potrieme kyslou pochúťkovou smotanou vymiešanou s vanil.cukrom. Dobrú chuť !
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Bambit
Je to kolač ktorý často pečiem, je výborný. Vymiešam si 3 celé vajcia s 2 šálkami kryš.cukru. Potom pridám 1/2 šálky oleja, 1/2 šálky mlieka, 1 šálku celého maku, 2 šálky polohrubej múky a 1 prášok do pečiva. Všetko zmiešame a vylejeme na vymastený a múkou vysypaný plech - upečieme. Upečený potrieme kyslou pochúťkovou smotanou vymiešanou s vanil.cukrom. Dobrú chuť !
mám pocit, že je to moj oblubený koláč z detstva od mojej babičky.
0 0
Donda Donda

Donda je offline (nepripojený) Donda

No jasné! Ten recept,podľa ktorého som ja piekla, bol skoro taký istý, až na to, že tam bol 1 pohár oleja a 2 poháre mlieka, a preto mi to všetko tak plávalo. Už aj urobím korekciu v knihe. Ďakujem.
0 0
MajaV MajaV

MajaV je offline (nepripojený) MajaV

Bambit
Je to kolač ktorý často pečiem, je výborný. Vymiešam si 3 celé vajcia s 2 šálkami kryš.cukru. Potom pridám 1/2 šálky oleja, 1/2 šálky mlieka, 1 šálku celého maku, 2 šálky polohrubej múky a 1 prášok do pečiva. Všetko zmiešame a vylejeme na vymastený a múkou vysypaný plech - upečieme. Upečený potrieme kyslou pochúťkovou smotanou vymiešanou s vanil.cukrom. Dobrú chuť !
Vyskúšala som a máš pravdu. Je výborný.
0 0
Astep Astep

Astep je offline (nepripojený) Astep

Bambit
Je to kolač ktorý často pečiem, je výborný. Vymiešam si 3 celé vajcia s 2 šálkami kryš.cukru. Potom pridám 1/2 šálky oleja, 1/2 šálky mlieka, 1 šálku celého maku, 2 šálky polohrubej múky a 1 prášok do pečiva. Všetko zmiešame a vylejeme na vymastený a múkou vysypaný plech - upečieme. Upečený potrieme kyslou pochúťkovou smotanou vymiešanou s vanil.cukrom. Dobrú chuť !
Vyskúšala som a bol vyborný a najme rýchly.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Aj ja som ho robila už 2 razy, bol výborný. Druhý raz som dala len 1 hrnček cukru a tú smotanu s vanilk. cukrom len na 1/2 koláča. Deti to chceli aj s tou smotanou, že to má chuť ako džem. Ja z kalorických dôvodov uberám, čo môžem. :p A bol sladký fakt dosť aj tak.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Prikladám link na rýchly koláč, autorovi to tam veľmi chvália, možno to niekto aj tu pozná...

Banánový chlieb

:p http://klimo.blog.sme.sk/c/5646/Bananovy-chlieb.html
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

Rozmyslam, rozmyslam, ze ten mak nahradim kokosovou muckou......
A urobim Lenivu Zofu 2.....
cool1.gif  
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Včera som videla v cukrárni /pri Ľudovej banke.../ predávať Lenivú Žofu.
Jeden maličký kúsok stál 18,-.
0 0
apsgroup apsgroup

apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

Halo,halo. Pečiem Lenivú Zofu, tá pochúťková smotana na natiera na vychladnutý koláč, alebo hned na teplý? Ak ne tu niekto znalý, prosím o odpoved, lebo koláč je v rúre.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

Bambit
Je to kolač ktorý často pečiem, je výborný. Vymiešam si 3 celé vajcia s 2 šálkami kryš.cukru. Potom pridám 1/2 šálky oleja, 1/2 šálky mlieka, 1 šálku celého maku, 2 šálky polohrubej múky a 1 prášok do pečiva. Všetko zmiešame a vylejeme na vymastený a múkou vysypaný plech - upečieme. Upečený potrieme kyslou pochúťkovou smotanou vymiešanou s vanil.cukrom. Dobrú chuť !
a stačí jeden téglik smotany? apsgroup, ako si to nakoniec natrela? na teplý?
0 0
apsgroup apsgroup

apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

Natrela som to na teplý,ostalo to pekne navrchu ako biela poleva. Ja som mala najprv dojem, že to vpije dovnútra. Mala som jeden teglik smotany a jeden vanilkovy cukor, ale dala som to len na polovicu, lebo deti to moc s tým nechceli.
0 0
Bambit Bambit

Bambit je offline (nepripojený) Bambit

Stačí jeden téglik smotany, keď dáš 2 to nevadí a natiera sa to na vychladnutý koláč.Ja som dnes piekla koláč z kyslej kapusty a tiež nám chutil. Ak chce niekto recept môžem ho napísať.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Kyslá kapusta je zdravá, napíš prosím ten recept. Ja do Žofy dávam aj hrozienka alebo orechy, potriem ju ešte horúcu džemom a posypem kokosom.
Naposledy upravil JarkaL : 21.11.05 at 09:32
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Ja si ten recept s kyslou kapustou prosím, už som o ňom počula, no
k receptu som sa nedostala. Vyskúšam.
0 0
Beba Beba

Beba je offline (nepripojený) Beba

Skúsila som experimentovať. Doma som mala stvrdnuté perníkové srdcia a tie som pomlela a použila miesto múky v recepte. Pridala posekané orechy,sušené ovocie a 5 polievkových lyžíc marmelády. Po upečení povrch potrela pikantnou marmeládou a poliala polevou.Bolo to výborné.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať