Zavrieť

Porady

Lenivá Žofa

Nemáte niekto recept na makový koláč "Lenivá Žofa"? Ja som niečo také našla v Recepty zo Života, už sa to aj pečie v trúbe, ale... Keď som zmiešala všetko to, čo bolo v návode napísané vznikla mi z toho taká tekutá hmota, že z toho koláč asi nebude... Niekde je tam omyl (myslím v recepte).
Usporiadat
Bambit Bambit

Bambit je offline (nepripojený) Bambit

Na kapustový koláč potrebujeme : 700 g kyslej kapusty, 1 vajce, 1/2 hrnčeka mlieka, 1/2 hrnčeka oleja, soľ, 1 balíček prášku do pečiva, polohrubá múka - na vrch 2 lyžice masla , 6 strúčikov cesneku.
P o s t u p : Kapustu nadrobno pokrájeme, pridáme vajce, mlieko, olej, prášok do pečiva a toľko múky, aby vzniklo nie moc tuhé cesto./ Ja keď mám doma ang.slaninu tak si ju na kocečky pokrájam ,trošku osmažím a vlejem do cesta, urobí tam výbornú chuť a taktiež tam pridám trochu ml.korenia /
Plech vymastíme, cesto naň rovnomerne vlhkou rukou roztlačíme a dáme do vyhriatej rúry upiecť.Hotový, ešte horúci koláč natrieme rozpusteným maslom, v ktorom sme rozmiešali popučený cesnak. Mierne vychladnutý ho pokrájame na štvorce. - Je výborný, nám veľmi chutí
0 0
Oľa Oľa

Oľa je offline (nepripojený) Oľa

Ja som koláčik ešte teplý potrela marhuľovým džemom a keď mierne vychladol tak som naň dala čokoládovú polevu (z 200g várovej čokolády) a mojim chlapom veľmi chutil, fakt bol mňam mňam.
0 0
Staniky Staniky

Staniky je offline (nepripojený) Staniky

Ja som urobila aj koláči Lenivá žofa aj ten kapustovy. Obidva boli výborne, len pri tom kapustovom som mala problém s prepečením, "držala" som ho v rure 40 minut a stále sa mi zdalo, že cesto ešte nie je hotové a a ta slaninka je tam vynikajúca
0 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

Ja mám tento recept:
2 šálky múka polohrubá
1 šálka maku nemletého
1 šálka kryšt.cukor
1/2 šálky oleja
2 vajcia
1 kypriaci prášok
1 šálka mlieka
1 vanilkový cukor

Koláč je výborný ale chcem sa niekoho spýtať,či môžem dať namiesto maku kokos. Muž lúbi kokos a mak ho vraj uspáva. Môžem tam dať kokos?Nepokazím to?
0 0
OKAA OKAA

OKAA je offline (nepripojený) OKAA

žena
dan,kludne daj aj kokos.Moje deti tiež ,,nelúbia ,,mak,tak to robím s kokosom-ten zbožňujú......
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať