Zavrieť

Porady

úraz,PN a ušlá mzda

zdravím Vás a prosím o radu
zamestnankyňa mala kvázi pracovný úraz /porezala sa skalpelom/, nakoľko sme to nechceli hlásiť ako pracovný úraz s čím pracovníčka súhlasila tak sme sa dohodli na doplatení ušlej mzdy. Na PN má tiež vyznačený úraz.
Chcela by som Vás poprosiť o radu - či treba niekde hlásiť úraz,keď to nie je evidovaný ako pracovný, či si to nenahlasuje zamestnanec sám a chcem vás poprosiť o radu pri výpočte - ako dopočítať ušlú mzdu /jej hodinová sadzba je 2,26 E/, PN mala od 3-23.12.09, a mala potom do konca roka dovolenku a 1-2.12. odpracovala.

Ďakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    hanjel Pozri príspevok
    prosím pomôžte, nie som si totiž istá výpočtom
    doplatok jej budeš vyplácať cez mzdu ?

    Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

    Kolenčík
    To si koledujete o problém, lebo pri takýchto jednoduchých úrazoch vznikajú niekedy veľké problémy. Viem o čom hovorím lebo z praxe ich mám dosť. Keď ste úraz neregistrovali ani neevidovali, veď ste ho ani nemohli, keď ste to "vytiahli" na ulicu tak menovaná čerpala dovolenku, či mala PN ?

    ivetakli je offline (nepripojený) ivetakli

    ivetakli
    Ahojte, prosím Vás o radu mám tu PN v dôsledku prac.úrazu, PN je od 2.1.2010, ale úraz sa stal 31.12.2009, PN budem počítať s VZ za rok 2008, alebo 2009, Ď

    hanjel je offline (nepripojený) hanjel

    som sama sebou hanjel
    čerpala PN,ale ako riadnu neschopnosť nie úraz, ide teraz o to čo mám v Olympe použiť aby som jej ten rozdiel,ktorý jej riaditeľ sľúbil doplatila, a ako ho vypočítať - je to rozdiel medzi mzdou bez PN a mzdou s PN ?

    Poraďte

    úraz,PN a ušlá mzda

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.