Zavrieť

Porady

mesacne naklady - porovnanie

hi,
kolko EUR platite mesacne za kurenie ??? plyn / elektrina
pri pouzitych systemoch :

- Tepelne cerpadlo
- Teplovzdusne - rekuperacia
- Kondenzacny plyn. kotol + podlahovka
- Plyn. kotol + radiatory


vyhody / nevyhody
Usporiadat
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

to sa neda porovnavat.. niekto ma dom s rozlohou 200m2 niekto 80m2 a niekto vykuruje na 22 stupnov, niekto na 19. Navyse v rodinnom dome platis za sezonu, alebo za polrok. My prekurine za sezonu ked pride vyuctovanie za plyn tak 2000 eur
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Rocne naklady na vykurovanie treba predelit obytnou plochou, pripadne objemom stavby. To sa vsak da porovnat,ak by bol rovnaky obal domu.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

a tiež závisí od lokality (sever - chladnejšie - dlhšie zimy)
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
alltracboy má pravdu okrem toho čo spomenul je tam daľších x faktorov.Ja to skúsim trochu poopraviť tak aby to dalo čo najlepší výsledok.
Ja mám RD len prízemie114m2
kúrenie plyn kotol+ kachle (drevo) radiátory
Plynom ohrievam vodu kúrim varím
Plná pálená tehla 350mm+zateplenie 50mm polystyrén+pl.okna
plyn platím 53€x12=636€/rok,drevo som minul za cca 50€
Strop mám drevenný dvakrát( doskový záklop) +4cm škvárobetón.
tento rok strop zateplím sklennou vatou a urobím sdk strop.Počítam že mi zálohy na plyn klesnú o 25-30%.

PS:po montáži kachiel na drevo prestalo byť zima aj mojej večne zamrznutej manželke,v obývačke pri cca 30°C!!!
Naposledy upravil 220870 : 12.01.10 at 11:17
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Mam elektrokotol a mensia cast platieb za elektrinu je za kurenie...najviac tvori bezna spotreba elektriny.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

220870 Pozri príspevok
alltracboy má pravdu okrem toho čo spomenul je tam daľších x faktorov.Ja to skúsim trochu poopraviť tak aby to dalo čo najlepší výsledok.
Ja mám RD len prízemie114m2
kúrenie plyn kotol+ kachle (drevo) radiátory
Plynom ohrievam vodu kúrim varím
Plná pálená tehla 350mm+zateplenie 50mm polystyrén+pl.okna
plyn platím 53€x12=636€/rok,drevo som minul za cca 50€
Strop mám drevenný dvakrát( doskový záklop) +4cm škvárobetón.
tento rok strop zateplím sklennou vatou a urobím sdk strop.Počítam že mi zálohy na plyn klesnú o 25-30%.

PS:po montáži kachiel na drevo prestalo byť zima aj mojej večne zamrznutej manželke,v obývačke pri cca 30°C!!!
Len zo zvedavosti, kolko ti vychadzaju platby za elektrinu?
0 0
dodo_b dodo_b

dodo_b je offline (nepripojený) dodo_b

co takto :

pocet m2 / plyn ci elektrina / podlahovka ci radiator = xxx EUR
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
AndrejG Pozri príspevok
Len zo zvedavosti, kolko ti vychadzaju platby za elektrinu?
46€
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

dodo_b Pozri príspevok
co takto :

pocet m2 / plyn ci elektrina / podlahovka ci radiator = xxx EUR
to nebude ok, to nezohladnuje tepelne straty. V tom istom dome, s tym istym kurenim, s inymi stenami a oknami nebude ten isty ucet za teplo
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

220870 Pozri príspevok
46€
Takze celkovo 100 mesacne, to je v pohode. Musim prepocitat kolko to mne vychadza, ja mam vsetko na elektriku.
0 0
Diddlinqa Diddlinqa

Diddlinqa je offline (nepripojený) Diddlinqa

AndrejG Pozri príspevok
Takze celkovo 100 mesacne, to je v pohode. Musim prepocitat kolko to mne vychadza, ja mam vsetko na elektriku.
no kolko ti to vyslo prosim?
chceme stavat s priatelom dom, bohuzial plyn v nedohladne, ak raz vobec a tak hladam nalepsie riesenia aby sme nepracovali len na seky od ZSE

mozno my tu niekto vdacne poradi, islo by o novostavbu domcek, 2 podlazny, cca 150m2, bude zatepleny, plastove okna, podlahove kurenie ... aky mate na to nazor? nedoplatim sa za elektriku?
0 0
andrea.styndlova andrea.styndlova

andrea.styndlova je offline (nepripojený) andrea.styndlova

AndrejG prepocitaj som zvedava. My ideme stavat tiez a vsetko budeme mat na elektriku tiez. Hlavne prosim uved m2 ktore vykurujes a pocet ludi v dome.
0 0
hipi hipi

hipi je offline (nepripojený) hipi

ja byvam prvy rok v 137m3 bungalove do L, juhzapad sk, kurim na 21 stale iba plynom a spotrebovali sme 2 a pol cloveka plynu 1300m3. Druhy rok bude urcite nizsi, kedze som pridal izolaciu na strop z 20 na 32cm, takze ocakavam tak 1100-1200m3, ale skor k tej 1100. v Lete som spotreboval cca 20-25m3 mesacne, takze na TUV a varenie mi ide tak 250m3 rocne.
1 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Zvolen-128m2, elektrika, Ytong 375 zatiaľ bez fasády, 980 Eur elektrina + 120 Eur drevo za rok
0 0
sonab sonab

sonab je offline (nepripojený) sonab

NR - starsi, poschodovy, cca 160 m2, plastove okna, zateplene vchodove dvere, zateplena strecha, mury zatial nezateplene: kurenie + ohrev vody kondenzacnym kotlom vychadza mesacne cca 110-120 EUR.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
To je celkom dosť.Rýchlo zatepliť ešte múry.
0 0
drozdm drozdm

drozdm je offline (nepripojený) drozdm

Nemôžem ešte písať skusenosti lebo sa len chystame stavať.Mame však v plane kurenie na drevo.Kedže ho mam takmer zadarmo tak mesačne by ma to nestalo viac ako 10euro. Vodu planujeme z vlastnej studne ale aj z obecneho.Myslim že viac ako 5 euro nezaplatime .Ohrev vody bude v zime drevom a v lete solarmi.Takže min naklady .Snad len elektrina .Ta by nemala byť drahšie ako 30 euro ako doteraz.
Drevo 10+voda 5 +elektrina 30 = mesačne 45 euro.
Priliš optymisticke ? dufam, že nie
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

drozdm Pozri príspevok
Nemôžem ešte písať skusenosti lebo sa len chystame stavať.Mame však v plane kurenie na drevo.Kedže ho mam takmer zadarmo tak mesačne by ma to nestalo viac ako 10euro. Vodu planujeme z vlastnej studne ale aj z obecneho.Myslim že viac ako 5 euro nezaplatime .Ohrev vody bude v zime drevom a v lete solarmi.Takže min naklady .Snad len elektrina .Ta by nemala byť drahšie ako 30 euro ako doteraz.
Drevo 10+voda 5 +elektrina 30 = mesačne 45 euro.
Priliš optymisticke ? dufam, že nie
Ak priznas studnu a mate kanalizaciu, tak si pripocitaj vodomer na studnu a stocne aj za tuto vodu
0 0
drozdm drozdm

drozdm je offline (nepripojený) drozdm

Nemame kanalizaciu a nič nepriznam . Za toto platiť nebudem .To mi musia zasypať studnu aby mi to zakazali.
0 0
Medvedisko Medvedisko

Medvedisko je offline (nepripojený) Medvedisko

Ahojte,


poprosil by som vas o vasu pomoc =)
Som student STU a spracovavam temu ohladne spotreby plynu, tak prieskum, kolko rodiny spotrebuju mesacne na plyn...Mam taky dotaznik, kde je 7 otazok.


Mali by ste zaujem o jeho vyplnenie?


Zastavaná plocha RD
o do 100 m2
o od 101 do 150 m2
o od 151 do 200 m2
o nad 201 m2


Obytná podlažnosť RD (neráta sa suterén a poval)
o prízemie
o prízemie + 1.poschodie
o prízemie + 1.poschodie + 2.poschodie


Konštrukcia stavby RD
o tehla
o kváder
o thermoblok


Zateplenosť RD
o áno
o nie
o čiastočne


Mesačná zálohová platba za plyn ................... €


Ročné vyúčtovanie za plyn
o preplatok .................. €
o nedoplatok ............... €
o nič


Dokurovanie
o nič
o drevo
o elektrina
o solárny systém


Poprosim ochotnych aby ste mi to hodili do word-u a poslali na email: rezny.michael@gmail.com


Vopred Vam dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať