Zavrieť

Porady

FAKTURA Z 12/2004

Dobrý deň,


živnostník stratil jednu fakturú a teraz mu poslali faxom opis tejto faktury, je z decembra minulého roka. Čo s ňou? Čo s tou dph? Môžem opis faktury použiť ako daň. doklad a uznatelny naklad????

Ďakujem za odpovede!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    napíš podrobnosti JÚ, či PÚ? , kedy ju zaplatil? - za čo to bolo? nedá sa odpovedať jednoznačne ....

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    saglucka
    Dobrý deň,


    živnostník stratil jednu fakturú a teraz mu poslali faxom opis tejto faktury, je z decembra minulého roka. Čo s ňou? Čo s tou dph? Môžem opis faktury použiť ako daň. doklad a uznatelny naklad????

    Ďakujem za odpovede!
    predpokladám, že je zo SR-teda tuzemská faktúra a ked je živnostník vedie JU.
    Zaeviduje ju, má doklad-opis, to platí. Odpočítať si DPH nemohol, ked nemal doklad, z dátumu prevzatia to musí byť jasné - minimáolne pečiatka pošty na obálke. Takže si DPH odpočíta v období, ked dostal faktúru - v súlade so zaznamov k DPH.
    Ak nemal faktúru, tak asi nič neplatil. Zaplatí teraz tak výdavok pre účely dane z príjmu si uplatní v roku 2005.
    Snad som pomohla.

    saglucka je offline (nepripojený) saglucka

    saglucka
    Velmi penke dakujem.
    Robim v alfe a viete mi poradit aky mam dat datum vzn.d.pov. Faktura je vystavena 31,12,2004.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    saglucka
    Velmi penke dakujem.
    Robim v alfe a viete mi poradit aky mam dat datum vzn.d.pov. Faktura je vystavena 31,12,2004.
    to neviem, ak SW natvrdo dáva potom do DP DPH podľa tohto dátumu a sú tak SW, tak potom to účtovníčky obchádzajú. Ale ak Ti SW umožní zadať správny dátum teda 31.12.2004 a súčasne Ti dá odpočítanie DPH v aktuálnom období, tak tam daj ten dátum podľa faktúry. Je to predsa DP dodávateľa nie tvoja.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    saglucka
    Velmi penke dakujem.
    Robim v alfe a viete mi poradit aky mam dat datum vzn.d.pov. Faktura je vystavena 31,12,2004.
    V Alfe Ti to pekne pôjde: daj evidencia, záväzky, pridať, vyplň si partnera, predmet fakturácie a ideme na dátumy: vystavené dňa 31.12.2004, došlo dňa napr.dnes 19.9.2005(ale treba príslušne obhájiť pri kontrole!!!! - alebo mať papier od majiteľa o strate a opise faktúry), dátum splatnosti napr. 15.1.2005, a dátum vzniku daňovej povinnosti (zhodný s dátumom došlo dňa!) 19.9.2005. a budeš to mať v záväzkoch, ( uhradíš si záväzok v deň kedy ste ho uhradili ) a v DPH ho budeš mať podľa došlo dňa=deň vzniku daňovej povinnosti.

    :p

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.