Zavrieť

Porady

zaradenie HIM

Poprosím o radu, potrebujem spätne prihlásiť auto na DÚ. Len som zmätenám pretože dotyčný majiteľ kúpil auto - FA 2.2.2009, no ale v technickom preukaze je v 9.10.2009. Vždy som sa riadila technickým preukazom, len má veľa bločkou za PHM už v období od 02.02.2009. Potom ešte by som sa rada ubezpečila so zaradením do odpis. skupiny, ide o nákladné auto - dám to 2.odpis. skupiny? ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    kimart Pozri príspevok
    Poprosím o radu, potrebujem spätne prihlásiť auto na DÚ. Len som zmätenám pretože dotyčný majiteľ kúpil auto - FA 2.2.2009, no ale v technickom preukaze je v 9.10.2009. Vždy som sa riadila technickým preukazom, len má veľa bločkou za PHM už v období od 02.02.2009. Potom ešte by som sa rada ubezpečila so zaradením do odpis. skupiny, ide o nákladné auto - dám to 2.odpis. skupiny? ďakujem.
    Ak auto začal využívať hneď po kúpe, tak bolo treba na DÚ prihlásiť do 30 dní od prvého dňa používania.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    kimart Pozri príspevok
    Poprosím o radu, potrebujem spätne prihlásiť auto na DÚ. Len som zmätenám pretože dotyčný majiteľ kúpil auto - FA 2.2.2009, no ale v technickom preukaze je v 9.10.2009. Vždy som sa riadila technickým preukazom, len má veľa bločkou za PHM už v období od 02.02.2009. Potom ešte by som sa rada ubezpečila so zaradením do odpis. skupiny, ide o nákladné auto - dám to 2.odpis. skupiny? ďakujem.
    Do skupiny 1(ak to nie je vozidlo na špeciálne účely)
    Pozri prílohu č.1 zákona o dani z príjmov.
    položka 1-29 klasifikácia 34.10.4

    Môžeš to dodatočne prihlásiť na DÚ. Sankcia je 2000 Sk(asi 66 €)

    kimart je offline (nepripojený) kimart

    kimart
    Moc pekne ďakujem, takže na prihlásenie mu stačí keď ma daň. doklad ak som správne pochopila, no myslela som, že musí byť aj zapísaný v techn. preukaze.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    kimart Pozri príspevok
    Moc pekne ďakujem, takže na prihlásenie mu stačí keď ma daň. doklad ak som správne pochopila, no myslela som, že musí byť aj zapísaný v techn. preukaze.

    Tak zase také jednoduché to nie je. Auto musí byť zaradené v majetku. Až potom môžeš dávať do nákladov odpisy, opravy a pod.
    Čo sa týka PHL, Tak môžeš dávať do nákladov ako pri používaní súkromného vozidla, ale aj vtedy treba prihlásiť na DÚ na daň z motorových vozidiel. Až odvtedy možeš dávať do nákladov PHL(buď ako náhrada za prejazdené km, alebo po zaradení do majetku bločky o nákupe).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.