Zavrieť

Porady

Sociálny fond

Šéfka rozhodla, že v rámci ostatnej sociálnej politiky kúpi škola pre zamestnancov stacionárny bycikel zo sociálneho fondu. Je to možné?
Môj osobný názor je že nie, pretože ako to a komu zdaním? Kto poradí?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Hanka U. je offline (nepripojený) Hanka U.

    Hanka U.
    Rozpocitat cenu na vsetkych zamestnancov ktorí ho budu pouzivat a zdanit kazdemu jeho podiel.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    DU nebude zaujímať, či niekomu strhneš daň. Stačí zdaniť a tú daň si dáš do nákladov nedaňových a odvedieš. Takto to raz DU pri kontrole vysvetlil mojmu klientovi. Ale bo tak ako je v príspevku 2.

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    Lida
    DU nebude zaujímať, či niekomu strhneš daň. Stačí zdaniť a tú daň si dáš do nákladov nedaňových a odvedieš. Takto to raz DU pri kontrole vysvetlil mojmu klientovi. Ale bo tak ako je v príspevku 2.
    Nerozumiem ako zdaniť, keď je to preddavok na daň

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Lida
    DU nebude zaujímať, či niekomu strhneš daň. Stačí zdaniť a tú daň si dáš do nákladov nedaňových a odvedieš. Takto to raz DU pri kontrole vysvetlil mojmu klientovi. Ale bo tak ako je v príspevku 2.
    Myslím si, že tento postup bol ako-tak schodný, keď bol príspevok zo sociálneho fondu zdaňovaný zrážkovou daňou. Neviem, ako by si mzdári poradili s ročným zúčtovaním dane jednotlivých zamestnancov ... a ako by súhlasila odvedená daň na ich daňovú povinnosť.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Denda
    Nerozumiem ako zdaniť, keď je to preddavok na daň
    ja len citujem vyjadrenie DU z kontroly.
    Preddavok na DPFO podla mna je vo vzťahu ku konkrénemu zamestnancovi. Ak by sa tá daň odviedla takpovediac anonymne, mala by charakter zrážkovej dane. Velmi sa mi to nepáči, len som chcela zdorazniť, že treba najmň preukázať, že príspevok zo SF bol zdanený - DU bude spokojný.
    Inak - prispevky zo SF neovplyvnuju odvody ani nic ine, len tu dan. Takže si to môže zdanit sefka firmy vo svojej mzde.

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    Lida
    Inak - prispevky zo SF neovplyvnuju odvody ani nic ine, len tu dan. Takže si to môže zdanit sefka firmy vo svojej mzde.
    Môže, ak je šéfka v postavení radového zamestnanca a dostane rovnaký príspevok ako ktorýkoľvek iný zamestnanec. Rozdiely v príspevkoch zo SF sú ťažko obhájiteľné a príspevky by mali byť v súlade so smernicou. Nerozumiem, načo to komplikovať, keď príspevok č. 2 plne postačuje na riešenie problematiky.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    iste, ale mali sme problém, ked zamestnanci síce prevzali výhody hradené zo SF ale následne protestovali proti ich zdaneniu vo svojej mzde.

    Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

    Polyhistor-diletant Maňaska
    Protestujú na zlom mieste. Poradte im aby išli pred parlament a vynútili si legislatívnu zmenu. Pretože zdaniť nepeňažné príjmy je v súčasnosti vaša povinnosť. Podľa mojej mienky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.