Zavrieť

Porady

daňové priznanie

Ahojte poradaci,

prosím Vás viete poradiť ohľadom daňovéh priznania jedná sa o to, že za minulá rok mi bola vyplacaná PN neviem či sa musí zdaňovať dávka z PN, a či sa to niekde aj uvádza v daňovom priznaní
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    Jovana Pozri príspevok
    Ahojte poradaci,

    prosím Vás viete poradiť ohľadom daňovéh priznania jedná sa o to, že za minulá rok mi bola vyplacaná PN neviem či sa musí zdaňovať dávka z PN, a či sa to niekde aj uvádza v daňovom priznaní
    ďakujem
    Dávky PN sa nezdaňujú a ani v DP neuvádzajú
    Naposledy upravil babi2 : 18.01.10 at 14:06

    Jovana je offline (nepripojený) Jovana

    Jovana
    ďakujem za radu ešte by som mala taký dotaz, pri paušalnych výdavkoch chcem uplatniť odpočet na daňovníka a jeho manželku, ktorá poberá invalidný dôchodok berie sa to ako príjem alebo nie a môžem plnej výške na manželku urobiť odpočet

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Invalidný dôchodok manželky je na tieto účely posudzovaný ako príjem. Odpočet by mohol urobiť len vo výške rozdielu
    NČ-dochodok.

    Jovana je offline (nepripojený) Jovana

    Jovana
    zabudla som ešte spomenúť manželka ešte dostáva príspevok na benzín je potrebné aj to odpočítať

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    Jovana Pozri príspevok
    zabudla som ešte spomenúť manželka ešte dostáva príspevok na benzín je potrebné aj to odpočítať
    Tento príspevok je nezdaniteľný príjem, ale do vlastného príjmu manželky sa započítava.

    Jovana je offline (nepripojený) Jovana

    Jovana
    teraz sa mi natíska ďalšia otázka ide o to, že keď si daňovník odpočítava na seba NČ a poberal PN musí to odrátať z NČ

    tuta je offline (nepripojený) tuta

    tuta
    Nie. Nemocenské dávky sa v DP vôbec neuvádzajú a nemajú ani vplyv na zníženie nezdaniteľnej časti u daňovníka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.