Zavrieť

Porady

Príves

Prosím Vás vie mi niekto poradiť akú hmotnosť mám uviesť v daňovom priznaní motorových vozidiel pre príves:

prevádzková hmotnosť je 7100 kg
najväčšia prípustná celková hmotnosť je 35 000 kg
najväčšia prípustná hmotnosť prip.na jednu nápravu je 8000/8000/8000

už som prečítala rôzne veci, ale neviem.

Ja by som dala 35000 kg je to správne?

Veľmi pekne ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    u návesových súprav to je súčet hmotností pripadajúcich na jednotlivé nápravy.

    najväčšia prípustná celková hmotnosť je 35 000 kg
    toto je hmotnosť celej jazdnej súpravy aj s ťahačom

    Janka1971 je offline (nepripojený) Janka1971

    Janka1971
    ja by som tiež dala 24000 kg, ale nie som si istá, lebo niekde píšu, že spočítať nápravy a niekde celková prevádzková hmotnosť.
    Zatiaľ ďakujem za odpovede

    Janka1971 je offline (nepripojený) Janka1971

    Janka1971
    otázka pre micuska6, prosím ťa a dám to do sadzby nižšej čiže 21t do 23t alebo 23t do 25t, lebo všade píšu, že by sa to malo dať do najbližšej nižšej sadzby dane, než do akej by patril.

    ďakujem

    micuska6 je offline (nepripojený) micuska6

    micuska6
    Ak je to naves, ktory tvori sucast navesovej supravy, tak do najblizsej nizsej t. j.21-23t vratane.

    ekonom1 je offline (nepripojený) ekonom1

    žena ekonom1
    Janka1971 Pozri príspevok
    otázka pre micuska6, prosím ťa a dám to do sadzby nižšej čiže 21t do 23t alebo 23t do 25t, lebo všade píšu, že by sa to malo dať do najbližšej nižšej sadzby dane, než do akej by patril.

    ďakujem
    To sa týka len jazdnej súpravy -ťahač/náves.
    Riadok č. 08 - uvedie sa ročná sadzba dane, ktorú určí vyšší územný celok vo všeobecne záväznom nariadení (ďalej len „VZN“). Pri vozidlách jazdiacich v návesových jazdných súpravách (ťahač a náves) sa uvedie ročná sadzba dane podľa celkovej hmotnosti a počtu náprav uvedených v dokladoch vozidla, osobitne sa vyplní oddiel III. pre ťahač a osobitne sa vyplní oddiel III. pre náves. Ťahač a náves sa z hľadiska určenia sadzby dane zaraďujú do najbližšej nižšej sadzby dane, než do akej by patrili podľa celkovej hmotnosti uvedenej v dokladoch vozidla, osobitne ťahač a osobitne náves (§ 88 ods. 2 písm. c) zákona).

    Príves do toho nepatrí.

    micuska6 je offline (nepripojený) micuska6

    micuska6
    Pre ekonom1, ona sa asi len zle vyjadrila a myslela naves, lebo prives 35 tovovy jednoducho neexistuje.

    Janka1971 je offline (nepripojený) Janka1971

    Janka1971
    pre ekonom1, ďakujem za vysvetlenie a potom príves mám dať do akej sadzby? Podla najväčšia prípustná hmotnosť alebo do najväčšia prípustná hmotnosť pripad.na nápravu?

    ekonom1 je offline (nepripojený) ekonom1

    žena ekonom1
    micuska6 Pozri príspevok
    Pre ekonom1, ona sa asi len zle vyjadrila a myslela naves, lebo prives 35 tovovy jednoducho neexistuje.

    Dnes je všetko možné

    ekonom1 je offline (nepripojený) ekonom1

    žena ekonom1
    Janka1971 Pozri príspevok
    pre ekonom1, ďakujem za vysvetlenie a potom príves mám dať do akej sadzby? Podla najväčšia prípustná hmotnosť alebo do najväčšia prípustná hmotnosť pripad.na nápravu?
    Tebe ten príves nedá pokoj.
    V technickom 33. sčístaš 8000+8000+8000=24000, takže na nápravu.

    Janka1971 je offline (nepripojený) Janka1971

    Janka1971
    pre ekonom1, ďakujem, hádam so ťa nevytočila? Tak som to aj spravila. Ešte raz ďakujem za trpezlivosť.

    ekonom1 je offline (nepripojený) ekonom1

    žena ekonom1
    Janka1971 Pozri príspevok
    pre ekonom1, ďakujem, hádam so ťa nevytočila? Tak som to aj spravila. Ešte raz ďakujem za trpezlivosť.
    Soma maximálne vytočená.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.