Zavrieť

Porady

Platca DPH a či nie ?!

v prvom rade Vám všetkým ďakujem za Vaše odpovede, ktoré mi veľakrát pomohli !! Rada by som otvorila diskusiu na tému : kamarát prišiel za mnou s papiermi z roku 2009 - pracuje pre nemeckú firmu ako poradca medzi dodavateľom /Nemci/ a odberateľom/Slováci/, zarobil cca 500 tis €. mal by sa stať plátcom DPH?? DPH si vysporiadavajú Nemci a aj Slováci. Je vyplácaný na zmluvu o poradenstve - pravidelne mesačne podľa objemu dodávok tovaru z Nemecka. Nemám skúsenosti so zahraničím, prosím poraďte !! Vopred ďakujem ))
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    eva7171 je offline (nepripojený) eva7171

    eva7171
    eva7171 Pozri príspevok
    v prvom rade Vám všetkým ďakujem za Vaše odpovede, ktoré mi veľakrát pomohli !! Rada by som otvorila diskusiu na tému : kamarát prišiel za mnou s papiermi z roku 2009 - pracuje pre nemeckú firmu ako poradca medzi dodavateľom /Nemci/ a odberateľom/Slováci/, zarobil cca 500 tis €. mal by sa stať plátcom DPH?? DPH si vysporiadavajú Nemci a aj Slováci. Je vyplácaný na zmluvu o poradenstve - pravidelne mesačne podľa objemu dodávok tovaru z Nemecka. Nemám skúsenosti so zahraničím, prosím poraďte !! Vopred ďakujem ))
    Vážne tu nikto nemáte s takouto situáciou skúsenosti ???

    Platca DPH a či nie ?!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.