Zavrieť

Porady

Predaný tovar - účet 504

Kúpila som určitý tovar, ktorý som následne predala inej osobe. Tovar som účtovala na 504. A zároveň som u inej firmy objednala montáž toho tovaru.
Môžem túto montáž taktiež zaúčtovať na 504? Predaj aj nákup sa uskutočnil na základe zmluvy o dielo. Vďaka za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Ja by som montáž tohto tovaru zaúčtovala ako subdodávku na účet 518. S pozdravom Edita

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    ...a tá montáž bola fakturovaná spolu s tovarom alebo to išlo na dvoch faktúrach???

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    Katty
    ...a tá montáž bola fakturovaná spolu s tovarom alebo to išlo na dvoch faktúrach???
    Tovar bola od jedného dod., montáž vykonal druhý dodávateľ. Ešte aby som to upresnila, je to na Slovensku, nejedná sa o iný ČŠ.

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    to je mi jasné že si nakupovala od dvoch dodávateľov ale mala som na mysli faktúru ten tretej osobe ktorá ten tovar kúpila od teba aj s montážou

    ...ale vlastne nič len som rozmýšľala ako to streliť rovno na tú 504 k tovaru keď výnos je účtovaný predpokladám na 604. Len neviem či súčasťou tohto výnosu je tovar + montáž alebo len tovar a montáž je buď zdarma alebo fakturovaná na ďalšej faktúre.

    ale kludne to teraz hoď na tú 518
    Naposledy upravil Katty : 27.07.04 at 08:23

    mudroš je offline (nepripojený) mudroš

    mudroš
    Poľa mňa je problém to, že ak sa dodáva s montážou na základe zmluvy o dielo, nemal by to byť tovar, ale materiál. Potom by sa účtovalo na 501 a 518 montáž. výnosy by boli 601. Ak sa to zaúčtuje ako tovar na 504 a montáž na 518, pričom výnosy budú na 604, bude vo výkaze ziskov a strát skreslená obchodná marža.

    luky je offline (nepripojený) luky

    žena luky
    mudroš
    Poľa mňa je problém to, že ak sa dodáva s montážou na základe zmluvy o dielo, nemal by to byť tovar, ale materiál. Potom by sa účtovalo na 501 a 518 montáž. výnosy by boli 601. Ak sa to zaúčtuje ako tovar na 504 a montáž na 518, pričom výnosy budú na 604, bude vo výkaze ziskov a strát skreslená obchodná marža.


    Súhlasím s mudrošom, radšej by som to dala na tú 504, ako náklad spojený s obstaraním tovaru

    Predaný tovar - účet 504

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.