Zavrieť

Porady

Vyšetrenie konateľa v daňových výdavkoch

Ahojte!
Chcela by som Vás veľmi pekne poprosiť o radu. Mám doklad od konateľa firmy, ktorý nemá zamestnancov a ani sám nie je evidovaný ako zamestnanec. Je len konateľ a jediný spoločník súčasne. Doniesol mi pokladničný doklad o vyšetrení psychickej spôsobilosti viesť motorové vozidlo (nákladné auto). Firma vlastní jedno nákladné auto. Čo myslíte, môžem tento doklad dať do daňových výdavkov firmy? Ďakujem krásne .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Džudi je offline (nepripojený) Džudi

    Džudi
    Najlepšie by asi bolo aby tá služba bola poskytnutá firme s.r.o.
    a tá ho aj hradila, ale ak je zrejmé, že konateľ vykonáva prácu toho vodiča aj keď nemá pracovnú zmluvu, ale má podiely na zisku a ten by nebol keby si on nejazdil na tom aute, príp. by musel mať zamestnanca ja by som to dala do daňových výdavkov. Ale to je len môj názor.

    Sissim je offline (nepripojený) Sissim

    Sissim
    Džudi Pozri príspevok
    Najlepšie by asi bolo aby tá služba bola poskytnutá firme s.r.o.
    a tá ho aj hradila, ale ak je zrejmé, že konateľ vykonáva prácu toho vodiča aj keď nemá pracovnú zmluvu, ale má podiely na zisku a ten by nebol keby si on nejazdil na tom aute, príp. by musel mať zamestnanca ja by som to dala do daňových výdavkov. Ale to je len môj názor.
    Ďakujem za reakciu. Tiež som tak uvažovala. Ale ešte som neistá v jednej veci. On začal podnikať len minulý rok v septembri. Nákladiak kúpil v októbri, ale na podnikanie, teda do používania ho zaradil len od 1.1.2010 aj daň z MV bude platiť len od tohto dátumu (vlastne všetky výdavky - PHM, ... si bude uplatňovať od r. 2010). Môže si ten výdavok od doktora uplatniť, aj keď je z obdobia 12/2009?

    Vyšetrenie konateľa v daňových výdavkoch

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.