Zavrieť

Porady

podať, či nepodať daňové priznanie?

Dobrý deň,
rada by som sa spýtala, či osoba, ktorá bola počas celého roka 2009 SZČO a zároveň aj zamestnancom, pričom vôbec nevykonávala svoju podnikateľskú činnosť, t.j. nemala žiadne výdavky, ani príjmy, musí podávať DP?

Môže táto osoba predložiť DU len čestné prehlásenie, že nemala žiadne príjmy a výdavky a požiadať svojho jediného zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania?

Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    anakonda1 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    rada by som sa spýtala, či osoba, ktorá bola počas celého roka 2009 SZČO a zároveň aj zamestnancom, pričom vôbec nevykonávala svoju podnikateľskú činnosť, t.j. nemala žiadne výdavky, ani príjmy, musí podávať DP? Nemusí.

    Môže táto osoba predložiť DU len čestné prehlásenie, že nemala žiadne príjmy a výdavky a požiadať svojho jediného zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania? Áno.

    Ďakujem za odpoveď.
    Odpoveď v texte.
    Naposledy upravil JarkaL : 18.01.10 at 21:42

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Jarka prepáč ale možno mi niečo uniklo SZČO podľa zákona aj keď nemá žiadný príjem nemusí podávať DP B. Ja tak viem, že áno . Zmenilo sa niečo - je to len otázka nič v zlom

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Daňové priznanie je povinný podať:

    1.Daňovník, ktorý dosiahol za predchádzajúci rok zdaniteľné príjmy presahujúce 50% sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a) zákona č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov . Do tejto sumy sa nezahrnú príjmy zdanené zrážkovou daňou podľa § 43 zákona, ak daňovník pri nich neuplatní tzv. oddanenie. Pre rok 2009 je to suma 2012,85 €.
    2.Daňovník, ktorý vykazuje daňovú stratu.
    3.Daňovník, ktorého na podanie daňového priznania vyzve správca dane (daňový úrad).

    Pozri §32 ZDP

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Ďakujem Jarka a nehnevaj sa ale človek sa učí celý život. Dík a príjemnú noc.

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Prečo sa hnevať? Všetko sa tak často mení, že si človek nikdy nemôže byť istý, kým si všetko poriadne nepozrie, či to páni poslanci práve nezmenili.

    Maj sa, pozdravujem KE (tam som študovala, krásne časy).

    podať, či nepodať daňové priznanie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.