Zavrieť

Porady

stavebné povolenie vystavené na dva mená

Ahojte, chcela by som si nechať od Vás poradiť.

Neviete náhodou, či sa dá stavebné povolenie vystaviť na dva mená. S priateľom ešte nie sme zosobášený, pozemok je napísaný na mňa, a aby bol aj on zabezpečený, právnik mi poradil aby som stavebné povolenie vystavila aj na neho, ale neviem či je to možné?

Ďakujem
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

radek666 je offline (nepripojený) radek666

radek666
didushik Pozri príspevok
Ahojte, chcela by som si nechať od Vás poradiť.

Neviete náhodou, či sa dá stavebné povolenie vystaviť na dva mená. S priateľom ešte nie sme zosobášený, pozemok je napísaný na mňa, a aby bol aj on zabezpečený, právnik mi poradil aby som stavebné povolenie vystavila aj na neho, ale neviem či je to možné?

Ďakujem
Dá sa to. Stavebníci (investori) možu byť aj dvaja. My to máme tiež tak.

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

mendo933
Ja mam presne ten isty pripad. Ak este nemate projekt, tak aj v projektovej dokumentácii nech figuruju obe mena. Bezne sa to tak robi

predpokladam ze ste len v pripravnej faze tak tu je okolo stavebneho povolenia zvlast tema v ,ktorej radi Cimon, ktory sa vyzna v problematike
http://www.porada.sk/t101034-p95-sta...kusenosti.html

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

katkaj
didushik Pozri príspevok
Projekt už máme a je písaný na neho. Pozemok zas na mňa.

V pohode to tak môže byť. Veď neskôr aj pri vybavovaní Vám nebudú všade písať 2 mená. Napríklad vyjadrenia od elektrikárov, vodárov a podobne budú vždy len na jedného. Ale stavebné žiadajte obaja a my sme ešte davali k stavebnému konaniu nájomnú zmluvu že vlastník pozemku dovoluje stavať druhému investorovi na svojom pozemku

stavebné povolenie vystavené na dva mená

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.