Zavrieť

Porady

Dobrovolne nemocenske poistenie

Dobry den, dnes svagrina zistila ze je tehotna v 5 TT chcela by som vediet ci sa este stiha prihlasit na to poistenie aby mala lepsie matersku, kolko to mesacne treba platit, na koho sa ma obratit, je v TPP

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    annnie Pozri príspevok
    myslela som ze to staci 26 tyzdnov pred materskou
    Stačilo by ak by mala iné ukončené poistenie v období 24 m pred nástupom na materskú.
    DNP musí platiť ako zamestnaná 270 dní čo je 9 mesiacov.

    Čiže ak mala v období od 9.2008 do 9.2010 nejaké ukončené poistenie, ktoré sa môže prirátať k DNP k tým 26 týždňom tak vtedy DNP význam má. Ale ak tam ukončené poistenie nie je tak DNP je zbytočne platiť lebo materskú z neho mať nebude.

    UBIKA25 je offline (nepripojený) UBIKA25

    UBIKA25
    Môžem sa aj ja opýtať, od roku 2005 do 08/2010 som bola SZČO platila som si povinne odvody z minima od 10/2010 som sa zamestnala...teraz som skončila na PN od 11/2010 (vymeriavaci základ maly ...)...dá sa mi počas PN pripoistiť na DNP a hneď aj lekár mi vystaví daľšiu PN na DNP...mám na to nárok???

    Dobrovolne nemocenske poistenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.