Zavrieť

Porady

inv.dôchodca -SZČO a jeho odvody do SPa ZP

Pekný deň.
Chcela by som sa opýtať ,aké odvody su povinnné pre inv.dôchodcu ,ktorý ma živnosť.Doteraz žiadné odvody neplatil ,lebo živnosť začal len v minulom roku .Odvody zaňho odvádzaal štát. V prípade ,ak sa ukáže ,že jeho živnosť teda podnikanie v prvom roku je v strate čo ´dalej .Vopred ďakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    lbzzahradnik Pozri príspevok
    Pekný deň.
    Chcela by som sa opýtať ,aké odvody su povinnné pre inv.dôchodcu ,ktorý ma živnosť.Doteraz žiadné odvody neplatil ,lebo živnosť začal len v minulom roku .Odvody zaňho odvádzaal štát. V prípade ,ak sa ukáže ,že jeho živnosť teda podnikanie v prvom roku je v strate čo ´dalej .Vopred ďakujem za radu
    Do soc poisťovne. zmena nastane až od 1.7.2010 podľa obratu dosiahnutého z podnikania v roku 2009.
    Do ZP si neplatila nič?
    Naposledy upravil Evanka : 20.01.10 at 12:34

    lbzzahradnik je offline (nepripojený) lbzzahradnik

    som záhradník aj učtovník zároveň ...viac lbzzahradnik
    Nie neplatila .Bola som sa informovať a povedali ,že až po DP za rok 2009 mi to vyrátaju.Mám však obavy ,či je to správne Ďakujem

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    lbzzahradnik Pozri príspevok
    Nie neplatila .Bola som sa informovať a povedali ,že až po DP za rok 2009 mi to vyrátaju.Mám však obavy ,či je to správne Ďakujem
    Ak platby nemala byť z čoho určená, mohla si si zvoliť platby preddavkov ľubovoľne. Ak si však neplatila, to či budeš niečo povinná doplatiť, alebo nie, záleží od výsledku RZZP a od toho bude závisieť aj či budeš povinná v ďalšom období platiť preddavky, alebo nie. RZZP podáš najneskôr do 31.3.2010

    inv.dôchodca -SZČO a jeho odvody do SPa ZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.