Zavrieť

Porady

Trojstranný obchod s odberateľom z nečlenskej krajiny

Ahojte, prosím poraďte kto viete v mojom probléme. Naša firma sa zúčastnila veľtrhu v Nemecku, kde nám spolu s našou materskou firmou so sídlom v USA vystavovateľ poskytol priestor na prezentáciu, takže nám vyfakturoval za reklamné služby sumu s nemeckou DPH. Ja potrebujem tieto reklamné služby fakturovať (prefakturovať) materskej spoločnosti so sídlom v USA. Aj nemecká fy, aj my sme registrovaný platci DPH iba vo svojich krajinách.

Otázky: Vyfakturovala NEM firma správne sumu aj s DPH?



Nemal som si to ja samozdaniť a zároveň aj uplatniť odpočet, alebo mám žiadať NEM daňový úrad o vrátenie DPH?



Mám to do USA fakturovať bez DPH podľa §15 ods.8a) zákona o DPH?

Vopred vrela vďaka za odpoveď
Naposledy upravil kowalski : 22.09.05 at 04:15 Dôvod: Nodočkal som sa žiadnej rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

    :-) petra:-)
    V prvom rade treba upresniť, že v tomto prípade sa nejedná o trojstranný obchod v ponímaní podľa zákona o DPH.

    Pokiaľ Vám nemecký dodávateľ poskytol reklamné služby v zmysle § 15 ods. 8 písm. a , mal podľa môjho názoru fakturovať bez DPH a Vy ste mali uvedené služby samozdaniť podľa § 69. Bolo by asi potrebné požiadať dodávateľa o správne vystavenie faktúry. V prípade, že to nie je možné, bol mi na školení odprezentovaný nasledovný názor: nakoľko ide o službu podľa § 15 ods.8 je našou povinnosťou je samozdaniť celú takto prijatú službu (vrátane DPH) a v Nemecku si požiadať o vrátenie DPH. Správnosť tohto názoru však nemám overenú.
    Pokiaľ ide o fakturáciu tejto služby do USA podľa mňa sa fakturuje bez DPH.

    Trojstranný obchod s odberateľom z nečlenskej krajiny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.