Zavrieť

Porady

príjem z prenájmu

danove priznanie typ B....fyz.osoba,zamestnaná 1-6/2009, potom urad prace. taktiez prenajima nehnutelnost. prijem z prenajmu bol 647,28 €. Pytam sa:
-moze si uplatniť 5 nasobok život.minima, čo by bolo -247,32 (uviesť takto do daň priznania) a paus.vydavky neuvadzať ?
- može si zaroven uplatniť nezdan.cast na seba za cely rok 2009? (jeho zarobok bol 24 tis.Eur, a v potvrdeni ma uvedené, ze mu uctovnicka uplatnila nezdan. cast iba na 2 mesiace-neviem, z akeho dovodu?)
PROSIM O VYJADRENIE, KTO SI BUDE ISTY.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Príjem z prenájmu do výšky 894,60 € je oslobodený od dane. Ak máte príjem ako uvádzate 647,28 € neuvádzate to v DP. Každý daňovník má nárok na plnú sumu nezdaniteľnej položky na celý rok vo výške 4025,70€.
    Naposledy upravil mysimis : 21.01.10 at 17:52

    MILP je offline (nepripojený) MILP

    MILP
    Dakujem, mozem sa na to spolahnut, vsak? Ja mam form studio, do ktoreho som to nahadzovala, a blokoval mi nezdan.cast, neviem preco, preto som zneistela.
    Ale zrejme to vyratam rucne .

    MILP je offline (nepripojený) MILP

    MILP
    a este....v tlačive b je pri pomoc.vypoctoch uvedene, ze vyska 5 nasobku zivot.minima je pre rok 2009- 849,60 €. Kde ste zobrali tých 925,95?

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    MILP Pozri príspevok
    a este....v tlačive b je pri pomoc.vypoctoch uvedene, ze vyska 5 nasobku zivot.minima je pre rok 2009- 849,60 €. Kde ste zobrali tých 925,95?
    Pre rok 2009 je 894,60 € a pre rok 2010 je 925,95 €.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    mysimis Pozri príspevok
    Príjem z prenájmu do výšky 925,95 € je oslobodený od dane. Ak máte príjem ako uvádzate 647,28 € neuvádzate to v DP. Každý daňovník má nárok na plnú sumu nezdaniteľnej položky na celý rok vo výške 4025,70€.
    životné minimum k 1.1.2009 je 178,92 € *5= 894,60 € to je správna suma
    uviedol som to aj tu: http://www.porada.sk/t127295-p3-suhrn-2009-a.html

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    MILP Pozri príspevok
    a este....v tlačive b je pri pomoc.vypoctoch uvedene, ze vyska 5 nasobku zivot.minima je pre rok 2009- 849,60 €. Kde ste zobrali tých 925,95?
    Ospravedlňujem sa už som sa zžila aj s rokom 2010. Samozrejme, že pre rok 2009 je to sumu 849,60€.

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    mysimis Pozri príspevok
    Ospravedlňujem sa už som sa zžila aj s rokom 2010. Samozrejme, že pre rok 2009 je to sumu 849,60€.
    Malý preklep : 894,60 €

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    mysimis Pozri príspevok
    Ospravedlňujem sa už som sa zžila aj s rokom 2010. Samozrejme, že pre rok 2009 je to sumu 849,60€.
    Miška, preškrtni, prosím, v svojom prvom príspevku 925,95 a uveď správnu 894,60. Niekto si môže prečítať len tento príspevok a uvedie ho to do omylu.

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    MILP Pozri príspevok
    Dakujem, mozem sa na to spolahnut, vsak? Ja mam form studio, do ktoreho som to nahadzovala, a blokoval mi nezdan.cast, neviem preco, preto som zneistela.
    Ale zrejme to vyratam rucne .
    NĆ sa od určitej výšky ZD kráti....

    Pozri bližšie túto tému :http://www.porada.sk/t127870-zaklad-dane.html

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Marína Pozri príspevok
    Miška, preškrtni, prosím, v svojom prvom príspevku 925,95 a uveď správnu 894,60. Niekto si môže prečítať len tento príspevok a uvedie ho to do omylu.
    Evi neviem ako sa preškrtáva, tak som to aspoň opravila. Ďakujem

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    mysimis Pozri príspevok
    Evi neviem ako sa preškrtáva, tak som to aspoň opravila. Ďakujem
    Miška, nad textom, ktorý píšeš alebo upravuješ v okne, nájdeš A. Text, ktorý chceš preškrtnúť vyznač myškou a potom klikneš na to A. A je to.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.