Zavrieť

Porady

postúpenie úveru

Prosím Vás o pomoc s nasledovným:
Firma platca DPH kúpila v máji motorku, má faktúru, kde zaplatila len časť faktúry 30% a zvyšných 70% prefinancovala cez Banco Mais. Existuje normálny splátkový kalendár, kde je rozpísaná istina, úrok, počet mesiacov splácania.
Prvý problém: Výška istiny nesedí s neuhradenou sumou 70% z došlej faktúry. Keď som telefonovala do uvedenej spoločnosti, povedali mi, že istina je zvýšená o províziu a sprostredkovateľský poplatok – tak som rozdiel ktorý vznikol zaúčtovala ako zvýšenie obstarávacej ceny motorky.
Po lete v septembri mala motorka nehodu, vinník však nebol, náhrada sa nemala v akej poisťovni pýtať. Takže opravu by v plnej miere znášala firma. Konateľ sa však rozhodol že ju predá za 1000 € a zvyšok splátok postúpi novému kupcovi. Z firmy Banco Mais mám potvrdenie o tom, že celá zmluva o úvere bola postúpená na nového človeka. Firma má kúpnu zmluvu na predaj aj s dokladom o zaplatení.
Odpis za rok 2009 zaúčtovať nemôžem, môžem však odpísať zostatkovú cenu majetku do nákladov v plnej výške. Ako výnos mám predaj s kúpnou zmluvou.
Čo mám ale urobiť so zvyšným záväzkom na 479 voči spoločnosti Banco Mais, tak to je to čo neviem ako mám vyriešiť. Poradíte?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.