Zavrieť

Porady

DPFO typ B SZCO

Moze mi niekto prosim pomoct s danovym priznanim. Moje prijmy su 3542,78€ a vydavky na odvody 1597,14€ . Uplatnujem si pausalne vydavky 40% a odpocitatelnu polozku na seba. K tomu este pribudne zivotna poistka cca 39.83€. Skusam si robit Danove priznanie a vychadza mi nula. Je to spravne ? Nemal by som mat nejaky preplatok ? Viem ze takych tem tu je asi velmi vela ale budem vdacny za kazdu pomoc. Vopred vsetkym vdaka. (^_^)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Keď uplatníš nezdaniteľnú položku, Tvoj ZD je 0, z čoho by si chcel mať preplatok keďže nepíšeš, že by si niečo na daniach zaplatil. Ten príjem ktorý uvádzaš je Tvoj jediný? Nemal si napríklad príjem zo zamestnania?
    Nie,mal som iba zivnost. takze to znamena ze keby som napr. cely rok platil odvody a nezarobil vobec nic tak su to len vyhodene peniaze ?

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Ak by si platil celý rok odvody a nemal by si žiadny príjem, tak by si v daňovom priznaní vykázal stratu, ktorú by si si napr. na nasledujúci rok mohol odpočítať od kladného základu dane.
    Vdaka, a to s tou manzelkou ? Moze si na mna uplatnit odpocitatelnu polozku vo svojom danovom priznani ? Ona je zamestnanec nie zivnostnik a tiez si uplatnuje danovy bonus na nasho syna.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    OverclockerXP Pozri príspevok
    Vdaka, a to s tou manzelkou ? Moze si na mna uplatnit odpocitatelnu polozku vo svojom danovom priznani ? Ona je zamestnanec nie zivnostnik a tiez si uplatnuje danovy bonus na nasho syna.
    Pozor daňový bonus si môže uplatniť iba jeden z rodičov. Manželka si môže uplatniť nezd.čiastku na manžela iba vo výške rozdielu nezdaniteľnej čiastky a vlastného príjmu manžela.

    gitaxxx je offline (nepripojený) gitaxxx

    gitaxxx
    Ani vtedy, lebo nemáte žiadny základ dane a pri uplatnení dan.bonusu musíte mať zisk.

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Prečítaj ešte raz prísp. č. 9.
    Pozor daňový bonus si môže uplatniť iba jeden z rodičov. (píše Zoli)

    balunka je offline (nepripojený) balunka

    balunka
    gitaxxx Pozri príspevok
    Ak ste živnostník- tak si musíte sám robiť danové priznanie.
    manželka, ako zamestnenec si nemôže na manžela,ktorý je SZČO uplatniť odpočitateľnú položku

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    balunka Pozri príspevok
    manželka, ako zamestnenec si nemôže na manžela,ktorý je SZČO uplatniť odpočitateľnú položku
    A to už prečo nie? V rámci ročného zúčtovania?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.