Zavrieť

Porady

Dovoz tovaru

dobry den, chcela by som sa spytat, co vsetko je potrebne ak chce firma doviezt tovar z Ciny na Slovensko??? (tento tovar bude predavany v SR v obchode) Ma firma narok na odpocet DPH z tohto tovaru??? Je treba nejaka specialna reg.na DU na SR??? (firma ma pridelene IC DPH)
Neviete aka je sadzba DPH v Cine??? Vsetky uzitocne informacie privitam.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    48912 Pozri príspevok
    dobry den, chcela by som sa spytat, co vsetko je potrebne ak chce firma doviezt tovar z Ciny na Slovensko??? (tento tovar bude predavany v SR v obchode) Ma firma narok na odpocet DPH z tohto tovaru??? Je treba nejaka specialna reg.na DU na SR??? (firma ma pridelene IC DPH)
    Neviete aka je sadzba DPH v Cine??? Vsetky uzitocne informacie privitam.
    Z hladiska slovenského DPH je irelevantné aká je výška dph v Číne. Tovar doveziete, podstúpite colné konanie, kde Vám colnica vyrúbi clo aj DPH.
    Po úhrade tohto colného dlhu vzniká nárok na uplatnenie si DPH na vstupe.

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Čína je tretia krajina, na dovoz potrebuješ mať dovozné JCD, ak s tým nemáš skúsenosti obráť sa na firmu ktorá sa colnou deklaráciou zaoberá.
    Na JCD budeš mať vyčíslenú DPH a zrejme aj clo, po zaplatení JCD máš nárok na odpočet DPH z JCD /tu je podmienka na uplatnenie DPH jeho úhrada/. Žiadna špeciálna registrácia na dovoz tovaru nie je, ak si plátca DPH tak si DPH z JCD môžeš uplatniť ak nie si tak nie. Aká je sadzba DPH /či vôbec má Čína systém DPH/ Ťa nemusí v tomto prípade zaujímať, lebo ak by aj DPH Čína mala tak by ňou vývoz nebol zaťažený.

    48912 je offline (nepripojený) 48912

    48912
    Dakujem Vam velmi pekne za odpovede. Este sa chcem spytat, ak bude faktura z ciny v cudzom jazyku (dufam, ze anglictina a nie cinstina) je potrebne ju prelozit do slovenského jazyka úradne???

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    48912 Pozri príspevok
    Dakujem Vam velmi pekne za odpovede. Este sa chcem spytat, ak bude faktura z ciny v cudzom jazyku (dufam, ze anglictina a nie cinstina) je potrebne ju prelozit do slovenského jazyka úradne???
    Nie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.