Zavrieť

Porady

Obstaranie pneumatík-zásielkový predaj

Dobrý deň,
vie mi niekto poradiť, ako účtovať obstaranie zimných pneumatík z Česka ich kúpou cez e-schop? Ako postupovať pri uplatňovaní DPH? Sme štvrťročný platca DPH.
Predajca (e-schop)v ČR nám dodal zimné pneumatiky. Faktúru-daňový doklad vystavil 26.10.2009 a na doklade uviedol základ dane, DPH 19% a sumu spolu v českých korunách. Pneumatiky nám boli doručené 29.10.2009 a uhradili sme ich prepravnej spoločnosti v SR. Pneumatiky sú pre firemné auto.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    m.urbanova je offline (nepripojený) m.urbanova

    m.urbanova
    Podľa mňa, ak majú pridelené IČ DPH v ČR, tak vám zaslali zle vystavenú fa, pretože mala byť oslobodená od DPH, a vy by ste ju mali samozdaniť. Toto sa stalo aj nám, keď nastal nejaký omyl, pri objednávke nezadalo naše ič DPH a oni nám taktiež zalali fa s dph. Po telef. dohode mi poslali opravnú fa a DPH vrátili a mi sme samozdanili. Ak by ste to nevyriešili, myslím si, že by ste mali sumu bez DPH samozdaniť a ich DPH by vstupovalo do VNZD.

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    RenataGat Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    vie mi niekto poradiť, ako účtovať obstaranie zimných pneumatík z Česka ich kúpou cez e-schop? Ako postupovať pri uplatňovaní DPH? Sme štvrťročný platca DPH.
    Predajca (e-schop)v ČR nám dodal zimné pneumatiky. Faktúru-daňový doklad vystavil 26.10.2009 a na doklade uviedol základ dane, DPH 19% a sumu spolu v českých korunách. Pneumatiky nám boli doručené 29.10.2009 a uhradili sme ich prepravnej spoločnosti v SR. Pneumatiky sú pre firemné auto.
    Ďakujem.
    Faktúra mala byť vystavená bez DPH a na Slovensku malo byť vykonané samozdanenie. Keďže ale faktúra je aj s DPH, tak DPH vstupuje do nákladu a netrebe urobiť samozdanie, nakoľko bola DPH odvedená v ČR, to je môj názor

    m.urbanova je offline (nepripojený) m.urbanova

    m.urbanova
    [QUOTE=babi2;1266937]Faktúra mala byť vystavená bez DPH a na Slovensku malo byť vykonané samozdanenie. Keďže ale faktúra je aj s DPH, tak DPH vstupuje do nákladu a netrebe urobiť samozdanie, nakoľko bola DPH odvedená v ČR, to je môj názor[/QUOTE

    Veď fa je vystavená nesprávne, a to nie je dôvod, aby sa nesamozdanila. DPH by mali na základe žiadosti vrátiť z ČR

    RenataGat je offline (nepripojený) RenataGat

    RenataGat
    Ďakujem za radu. Samozrejme, že to urobím samozdanením. Len mám obavu, ako do nich dostaneme späť už im zaplatenú dph.
    Nemám skúsenosti so zásielkovým predajom. Najhoršie je, že tento obchod prebehol v októbri a doklad sa mi dostal do rúk až teraz, takže už niet času to riešiť v tom, aby mi poslli nový doklad. Dph poriešim samozdanením a ostatné budem riešiť v ďalšom týždni. Ďakujem.

    Obstaranie pneumatík-zásielkový predaj

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.