Zavrieť

Porady

uzávierkové úpravy v JU

Prosím o radu, ak si podnikateľ vyberal peniaze z BÚ alebo z pokladne na osobnú spotrebu , mám to v rámci uzávierkových operácií ID zaúčtovať do peňažného denníka ako zdaniteľný príjem pre osobnú spotrebu? Veď počas roka musel z niečoho aj žiť? Poraďte.

A ďalším mojim problémom je: či môžem v rámci uzávierkových úprav ponížiť prevádzkovú réžiu za telefónne účty /použitie na súkr.účely/ keď som si v priebehu roka uplatňovala odpočty DPH za celú fa a účtovala výdavky na réžiu v plnej výške.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Prosím o radu, ak si podnikateľ vyberal peniaze z BÚ alebo z pokladne na osobnú spotrebu , mám to v rámci uzávierkových operácií ID zaúčtovať do peňažného denníka ako zdaniteľný príjem pre osobnú spotrebu? Veď počas roka musel z niečoho aj žiť? Poraďte.

    načo uzávierkové operácie? jednoducho vyber z pokladne a zaúčtuj na VND ako osobná spotreba, zdaňuješ všetko keď je to v príjmoch.... teda účtuj len výdaj a to NZD

    A ďalším mojim problémom je: či môžem v rámci uzávierkových úprav ponížiť prevádzkovú réžiu za telefónne účty /použitie na súkr.účely/ keď som si v priebehu roka uplatňovala odpočty DPH za celú fa a účtovala výdavky na réžiu v plnej výške.


    tak to si nespravila dobre, nakoľko si si nárokovala DPH na ktorú si nemala nárok... ja by som ten rozdiel zaúčtovala ako zdaniteľný príjem a DPH by som odviedla.
    - inak je to treba robiť priebežne, pri každej faktúre si uplatniť iba určité %-to a z toho si nárokovať DPH

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    DACKO ELEKTRO Pozri príspevok
    Prosím o radu, ak si podnikateľ vyberal peniaze z BÚ alebo z pokladne na osobnú spotrebu , mám to v rámci uzávierkových operácií ID zaúčtovať do peňažného denníka ako zdaniteľný príjem pre osobnú spotrebu?
    Nie. Osobná spotreba nie je zdaniteľný príjem.
    Veď počas roka musel z niečoho aj žiť? Poraďte.

    A ďalším mojim problémom je: či môžem v rámci uzávierkových úprav ponížiť prevádzkovú réžiu za telefónne účty /použitie na súkr.účely/ keď som si v priebehu roka uplatňovala odpočty DPH za celú fa a účtovala výdavky na réžiu v plnej výške.
    Súkromné hovory, a úmerne upravený nárok na odpočet DPH, si mala účtovať do VNZD už počas roka...
    ... v texte.
    ďakujem za odpoveď, už som to opravila.Veľmi ste mi pomohli, lebo som si nebola istá či to tak môže byť. Ďíííííí...k!!

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    DACKO ELEKTRO Pozri príspevok
    Prosím o radu, ak si podnikateľ vyberal peniaze z BÚ alebo z pokladne na osobnú spotrebu , mám to v rámci uzávierkových operácií ID zaúčtovať do peňažného denníka ako zdaniteľný príjem pre osobnú spotrebu? Veď počas roka musel z niečoho aj žiť? Poraďte.

    A ďalším mojim problémom je: či môžem v rámci uzávierkových úprav ponížiť prevádzkovú réžiu za telefónne účty /použitie na súkr.účely/ keď som si v priebehu roka uplatňovala odpočty DPH za celú fa a účtovala výdavky na réžiu v plnej výške.
    DACKO prepáč, musela som - toto je otázka veľmi nesamostatného účtovníka. Oprav si svoj profil.

    Použitie tlf. na súkromné účely účtuješ na konci roka tak ako píšeš, môžeš to robiť aj priebežne.
    Naposledy upravil veronikasad : 23.01.10 at 08:13

    uzávierkové úpravy v JU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.