Zavrieť

Porady

Daňové priznanie - poraďte prosím...

Dobrý deň, chcela by som sa poradiť ohľadne daňového priznania. Manžel dostal prvých 5 mesiacov v roku podporu v nezamestnanosti - t. j. cca 30 tis. Sk. Ja som bola tiež nezamestnana do augusta. Pracovala som do 3. septembra, odkedy som bola na materskej. U zamestnavatela som zarobila cca 15 tis. Sk. Manžel si platil životnú poistku celý rok - t. j. 7200 Sk za rok a doplnkové dôchodkové poistenie - 2400 za rok. Okrem toho sme dostali od štátu rodinné prídavky za tri mesiace, príspevok pri narodení dieťaťa a príplatok k príspevku. Viete mi poradiť ako postupovať pri vypočítaní dane z príjmu. Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
mikat mikat

mikat je offline (nepripojený) mikat

Ešte som zabudla napísať výšku materskej do konca roka - 51600,- Sk. Ďakujem za všetky usmernenia a rady
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
No neuvadzas toho vela, pises ze manzel bol od januara do maja nezamestnany-a co bolo dalej? pracoval na prac.zmluvu, je szčo? ak pracoval na prac.zmluvu, tak dan.priznanie mu robi zamestnavatel
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

katarina.j Pozri príspevok
No neuvadzas toho vela, pises ze manzel bol od januara do maja nezamestnany-a co bolo dalej? pracoval na prac.zmluvu, je szčo? ak pracoval na prac.zmluvu, tak dan.priznanie mu robi zamestnavatel


Ak o to zamestnávateľa požiada.
Ináč súhlasím, že z takto zadaných údajov sa Ti nedá poradiť.
Napr. už len podpora, ktorú uvádzaš je nezdaniteľný príjem a v DP sa vôbec neuvádza, rovnako rodinné prídavky, príspevok pri narodení dieťaťa a príplatok k príspevku.
0 0
mikat mikat

mikat je offline (nepripojený) mikat

jaj pardon, zabudla som napisat, ze manzel je cely rok nezamestnany, namal ziadny iny prijem, iba tu podporu
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

A ani nevieme, komu robíme DP - Tebe, alebo manželovi?
0 0
mikat mikat

mikat je offline (nepripojený) mikat

Ano, to sa tu docitala, ze prispevky pri narodeni sa neuvadzaju v dan. priznani. Len mam z toho trosku zmatok, teda riadny. DP si asi musim spravit ja, zamestnavatel mi ho nespravi. Dakujem za odpoved.
0 0
mikat mikat

mikat je offline (nepripojený) mikat

No mne. Manzel si nemusi podat danove priznanie, ked nemal ziadny iny prijem iba tu davku v nezamestnanosti, ci ano?
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

mikat Pozri príspevok
No mne. Manzel si nemusi podat danove priznanie, ked nemal ziadny iny prijem iba tu davku v nezamestnanosti, ci ano?
Len to z prvého zadania nebolo jasné, lebo si tam písala, že si platil životnú poistku a DDP. To na tvoje DP nemá žiadny vplyv.
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

mikat Pozri príspevok
No mne. Manzel si nemusi podat danove priznanie, ked nemal ziadny iny prijem iba tu davku v nezamestnanosti, ci ano?
Nie nemá z čoho podávať DP.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Však ak si len ty robila v auguste ... aspoň tak som to pochopila, tak požiadaj zamestnávateľa o RZD ... a to je všetko - dostaneš vrátenú daň, čo si zaplatila
.. alebo si na základe potvrdenia od zamestnávateľa urobíš DP sama
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
mikat Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som sa poradiť ohľadne daňového priznania. Manžel dostal prvých 5 mesiacov v roku podporu v nezamestnanosti - t. j. cca 30 tis. Sk. Ja som bola tiež nezamestnana do augusta. Pracovala som do 3. septembra, odkedy som bola na materskej. U zamestnavatela som zarobila cca 15 tis. Sk. Manžel si platil životnú poistku celý rok - t. j. 7200 Sk za rok a doplnkové dôchodkové poistenie - 2400 za rok. Okrem toho sme dostali od štátu rodinné prídavky za tri mesiace, príspevok pri narodení dieťaťa a príplatok k príspevku. Viete mi poradiť ako postupovať pri vypočítaní dane z príjmu. Ďakujem veľmi pekne.
Tak manzel si nepodava DP ked bol nezamestnany cely rok-to su nedanove prijmy. ty si tiez nemusis zo zakona podavat dp, ak si zarobila len tu sumu 15tis. co uvadzas.podpora je nedanovy prijem, ale ak chces aby ti DU vratil zrazenu dan z prijmu, tak podaj DP typ A-uvedies prijmy zo zavislej činnosti-uvedies podla Potvrdenia o zdanitelnej mzde a zrazenych preddavkoch na dani, uplatnis si danovy bonus na dieta /len za tie mesiace od kedy dieta narodene/.Davas velmi neuplne informacie-po kuskoch
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

.. obávam sa, že daňový bonus nebude
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Pri tom príjme na DB na dieťa nemá nárok.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Písali sme spolu...
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
este som zabudla, ak si poberala matersku /pozor nie rodičovsky prispevok-je to rozdiel!!!/ tak si nemôzes uplatnit celu nezdanitelnu čiastku, lebo to odratavas nezdan.cast od materskej, takze v tvojom pripade ako pises je to nezd.č.4025,70 minus 1712,80=2312,90to bude suma odpocet na danovnika/na teba/
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Toto platí, ak by si chcel NČ uplatniť jej manžel.
0 0
mikat mikat

mikat je offline (nepripojený) mikat

Ospravedlnujem sa, ze som hned nenapisala kompletne informacie. Nevedela som, co vsetko musim uviest. Takze vlastne na dieta si mozem ci nemozem odpocitat? ma to pre mna aj nejaku inu vyhodu ako vratenie dane z tych 15 tis.?
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Na DB by si mala nárok, ak by si zarobila aspoň 6-násobok min. mzdy, ty zarobila len 15 tis.(v Skk). Takže ak si podáš DP alebo požiadaš zamestnávateľa o RZ, bude Ti vrátená zrazená daň z tej augustovej výplaty.
0 0
mikat mikat

mikat je offline (nepripojený) mikat

este som zabudla na info. Dieta je narodene 4. oktobra...
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Ale to už si bola na materskej a nepoberala si mzdu, len materské.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať