Zavrieť

Porady

Dan z prijmu, potvrdenie o prijme

Dobry den,
priatelka pracovala ako brigadnicka v obchode, ktory zavrel svoju prevadzku na celom Slovensku v novembri. Od toho casu neprisla ziadna mzda ani potvrdenie o prijme za rok minuly. Chcela by si podat danove priznanie, ale co robit v pripade, ze nema potrebne potvrdenie o prijme?

Dakujem Peter
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    V najhoršom prípade by sa DP mohlo urobiť aj na základe výplatných pások.

    Peter314 je offline (nepripojený) Peter314

    Peter314
    iste, to by slo a co v pripade, ze niektora z vyplatnych pasok chyba. Neslo by zistit potrebne informacie na danovom urade? Dakujem

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Peter314 Pozri príspevok
    iste, to by slo a co v pripade, ze niektora z vyplatnych pasok chyba. Neslo by zistit potrebne informacie na danovom urade? Dakujem
    Aké informácie? Daňový úrad nemá info o mzde konkretnej osoby.

    Peter314 je offline (nepripojený) Peter314

    Peter314
    Co by ste mi doporucili v tomto pripade robit? Kedze vyplatne pasky nie su kompletne a nie je ich uz ani mozne spatne ziskat, kvoli zaniku firmy.

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    Peter314 Pozri príspevok
    Co by ste mi doporucili v tomto pripade robit? Kedze vyplatne pasky nie su kompletne a nie je ich uz ani mozne spatne ziskat, kvoli zaniku firmy.
    to že zanikla firma neznamena, ze zanikli ich povinnosti voci zamestnancom/ved majitel firmy nezomrel/.skuste sa spojit s majitelom firmy a vyziadat si to potvrdenie o prijme za to obdobie kedy trval prac.pomer,to bude najjednoduchsie pre ziskanie udajov k dan.priznaniu.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    A ak to odmietne, tak pohroziť s tým, že sa obrátite na Inšp.práce, SOI a podobné inštitúcie.

    Peter314 je offline (nepripojený) Peter314

    Peter314
    V tom pripade skusim nakontaktovat majitela. Dakujem Vam za vsetky rady, pekny zbytok vecera.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Aké informácie? Daňový úrad nemá info o mzde konkretnej osoby.
    Pokial by príjem zdaňovaný preddavkovou daňou - informácie DU má, ale až koncom marca, z Hlásenia - ak ho firma podá.

    ratla je offline (nepripojený) ratla

    ratla
    Dobrý deň, od 1.1.2010 som prestupila k novemu zamestnavatelovi. U predchadzajuceho som skoncila k 31.12. Koho mám požiadať o ročné zúčtovanie dane? Dokedy a čo k tomu potrebujem? Ďakujem.

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    ratla Pozri príspevok
    Dobrý deň, od 1.1.2010 som prestupila k novemu zamestnavatelovi. U predchadzajuceho som skoncila k 31.12. Koho mám požiadať o ročné zúčtovanie dane? Dokedy a čo k tomu potrebujem? Ďakujem.
    Nového určite nie.
    Môžeš požiadať posledného z-ľa. Robila si u neho celý rok? Ak nie, tak zdokladovať aj dobu predtým. Musíš požiadať do 15.2.
    Ak nie, tak musíš podať DP

    ratla je offline (nepripojený) ratla

    ratla
    posledného = súčasného? u predchádzaujúceho som pracovala celý rok, ale nemám žiadne zúčtovnie za rok 2009 od neho. Pri odchode mi to nedal. Má nejakú povinnosť mi to zaslať?

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    ratla Pozri príspevok
    posledného = súčasného? u predchádzaujúceho som pracovala celý rok, ale nemám žiadne zúčtovnie za rok 2009 od neho. Pri odchode mi to nedal. Má nejakú povinnosť mi to zaslať?
    veď som písala-nový Ti nemôže robiť. Požiadaj toho, u ktorého si robila v roku 2009. pozri ešte raz prísp. č. 11
    -ak chceš aby Ti urobil z-ľ - požiadaj ho do 15.2.
    -ak nepožiadaš, z-ľ Ti by mal do 10.3. 2010 vydať "Potvrdenie" - par. 39 odst. 5 Zákona

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.