Zavrieť

Porady

Mineralna vlna ano/nie?

Podla Vas dat mineralnu vlnu na 30 r. rodinny dom, ano alebo nie?

A ak tak aku hrubku?

dik
Usporiadat
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
Bez problémov. Ak sú peniaze. Hrúbka a materiál sú rôzne podľa prostredia, cca 5 - 10 cm...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
krvak krvak

krvak je offline (nepripojený) krvak

Ked uz tak 10, Ale zaroven by som menil okna-ked neboli menene a aj podkrovnu izolaciu. Ked to penazenka dovoli.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

10-12cm mineralna vlna na steny stareho domu staci. 5je malo. Nezabudnut na strop!!!!!
0 0
Dom Michael Dom Michael

Dom Michael je offline (nepripojený) Dom Michael

krvak Pozri príspevok
Ked uz tak 10, Ale zaroven by som menil okna-ked neboli menene a aj podkrovnu izolaciu. Ked to penazenka dovoli.
Mam okna vymenene Slovaktual, a strechu rovnu skvara a ipa. Neviem ako zaizolovat strechu?
Ako sa izoluje sokel?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Zaizolovanie strechy je široký pojem.Sokle sa izolujú styrodurom alebo perimetrom.
0 0
Dom Michael Dom Michael

Dom Michael je offline (nepripojený) Dom Michael

220870 Pozri príspevok
Zaizolovanie strechy je široký pojem.Sokle sa izolujú styrodurom alebo perimetrom.
A treba obkopat zaklady, ked dam ten styrodur. Alebo iba na sokel ktory je nad zemou?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Styrodurová platňa má rozmer 60 x 125 cm.Ja by som to lepil po celých platniach tak aby cca 20 cm bolo pod zemou.
0 0
Dom Michael Dom Michael

Dom Michael je offline (nepripojený) Dom Michael

A aku hrubku ten styrodur na ten sokel?

A cim sa to lepi?

Treba ho odizolovat mopovou foliou od zeme?
0 0
qwertin qwertin

qwertin je offline (nepripojený) qwertin

Styrodur netreba odizolovat nopovou foliou od zeme,
my mame 4 cm hrubku,
pod zem sa odporuca min 60 cm,
alebo 30 cm a tridsat pod obrubnik okolo domu, ide o to, aby
zem pri dome nepremrzala.
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Doporucujem pozriet na http://stavba.tzb-info.cz/t.py?t=2&i=4470 !!!
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
TomasHC Pozri príspevok
Na tých termografických obrázkoch je vidieť ,že zateplenie sokla je neekonomické.Nanajvýš nulové.
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

220870 Pozri príspevok
Na tých termografických obrázkoch je vidieť ,že zateplenie sokla je neekonomické.Nanajvýš nulové.
Ide o technicke riesenie pre tych, ktori maju zaujem. A tak ako plesniveju horne rohy miestonosti, moznu plesniviet aj spodne, nie?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Takú pozámku si neodpustím.Za komančov sa nič nezateplovalo a nič neplesnivelo.Chyba bude .... v prechemizovanom stavebníctve a nevhodnej kombinácii materiálov..
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
qwertin Pozri príspevok
Styrodur netreba odizolovat nopovou foliou od zeme,
my mame 4 cm hrubku,
pod zem sa odporuca min 60 cm,
alebo 30 cm a tridsat pod obrubnik okolo domu, ide o to, aby
zem pri dome nepremrzala.
Styrodur treba odizolovať nop foliou.
0 0
radek666 radek666

radek666 je offline (nepripojený) radek666

TomasHC Pozri príspevok
Zdravím poraďákov,

na tomto odkaze som pozeral detaily zateplenia sokla ale podľa mojej situácie a možnosti riešenia my vychádza ten najhorší (detail č.3). Nedočítal som sa akú hrúbku zateplenia na sokle použil na výpočet. Má význam dávať na bok základu 2-3cm XPS alebo sú to vyhodené peniaze a urobiť to podľa toho najhoršieho detailu č.3 ???

Ďakujem za odpovede.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Význam to má ,ale nič moc.Hrúbku a ani žiadne konkrétne údaje sa neudávajú preto ,že je to nevratné ,alebo na hranici návratnosti.Jednoduchá fyzika teplo stúpa,chlad klesá.Vedia to aj v obchodoch predavačky na spodu mrazáku je vždy najchladnejšie.Teplo chlad sa šíri aj konštrukciami v tom prípade treba prerušiť tepelný most.Čo rieši zateplenie poteru a dilatácia poteru od obvodovej steny.
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

Aj bez XPS to ide, napr. Perimeter prip. EPS 100s pri dodrzani istych pravidiel , ktore su uvedene v tech.listoch. Potom to uz nieje tak neekonomice.
0 0
radek666 radek666

radek666 je offline (nepripojený) radek666

220870 Pozri príspevok
Význam to má ,ale nič moc.Hrúbku a ani žiadne konkrétne údaje sa neudávajú preto ,že je to nevratné ,alebo na hranici návratnosti.Jednoduchá fyzika teplo stúpa,chlad klesá.Vedia to aj v obchodoch predavačky na spodu mrazáku je vždy najchladnejšie.Teplo chlad sa šíri aj konštrukciami v tom prípade treba prerušiť tepelný most.Čo rieši zateplenie poteru a dilatácia poteru od obvodovej steny.
ked bude v podlahe 10cm polystyrénu na to poter dilatovaný 1cm od obvodových stien bude tepelný most prerušený bez toho aby som zateplil sokel alebo nie??? (kúrenie podlahovka) alebo dať tam aspoň ten 2-3cm hrubý napr. perimeter??? či tá hrúbka 2-3 cm na sokle to už nezachráni???
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

220870 Pozri príspevok
Takú pozámku si neodpustím.Za komančov sa nič nezateplovalo a nič neplesnivelo.Chyba bude .... v prechemizovanom stavebníctve a nevhodnej kombinácii materiálov..
za komancov boli v panelakoch v zime pootvarane okna lebo sa prekurovalo. Dnes je vsetko utesnene ziadna vymena vzduchu -preto plesnivie. Mame stary dom, nezatepleny a plesnivie jedna radost (kuty, za nabytkom, stuchlina pod postelami)

PS: a este som zabudol dopisat, ze okna su stare-fucia, a este aj hodne vetrame.
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

220870 Pozri príspevok
Význam to má ,ale nič moc.Hrúbku a ani žiadne konkrétne údaje sa neudávajú preto ,že je to nevratné ,alebo na hranici návratnosti.Jednoduchá fyzika teplo stúpa,chlad klesá.Vedia to aj v obchodoch predavačky na spodu mrazáku je vždy najchladnejšie.Teplo chlad sa šíri aj konštrukciami v tom prípade treba prerušiť tepelný most.Čo rieši zateplenie poteru a dilatácia poteru od obvodovej steny.
No tak mi vysvetli, preco som mal v zime na pol metra okolo zakladov rozmrznuty sneh a neskor suchu hlinu, ked vsade naokolo bolo 20cm snehu. Ked snezilo, tak tam sneh bol, ale po par dnoch zmizol. V dome sa temperovalo.

Ze by to bolo tym, ze nezanedbatelna cast tepla unika aj cez zaklady!?

http://www.asb.sk/stavebnictvo/poruc...avby-2068.html

Jasne ze najviac utecie cez strop a okna, ale aj cez sokel!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať