Zavrieť

Porady

Mineralna vlna ano/nie?

Podla Vas dat mineralnu vlnu na 30 r. rodinny dom, ano alebo nie?

A ak tak aku hrubku?

dik
Usporiadat
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

jedna vec je stupanie tepla v plyne, druha vedenie tepla v materialy. Pokial by sa stena pri strope dost dlho ohrievala, tak to teplo prejde aj k zakladom, neskor do zakladou, do okolitej pody, hypoteticky samozrejme. Stena ma straty ale izolaciou sa bude ten jav len posilnovat.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Keď žili moji starí rodičia tak v dome boli 4 príjmy .

Nikoho nezaujímali tepelné straty.

Keď starí rodičia zomreli, zrazu sa začali brať do úvahy tepelné straty.

a dopadlo to tak,že rodičia bývajú v 1-nej izbe, kde vykurujú v šporáku, varia aj spia...
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
TomasHC Pozri príspevok
No tak mi vysvetli, preco som mal v zime na pol metra okolo zakladov rozmrznuty sneh a neskor suchu hlinu, ked vsade naokolo bolo 20cm snehu. Ked snezilo, tak tam sneh bol, ale po par dnoch zmizol. V dome sa temperovalo.

Ze by to bolo tym, ze nezanedbatelna cast tepla unika aj cez zaklady!?

http://www.asb.sk/stavebnictvo/poruc...avby-2068.html

Jasne ze najviac utecie cez strop a okna, ale aj cez sokel!
Ja na svojom dome 60 ročnom dome základ zateplený nemám ,a ani nemám podobné problémy ako vy .Prečo asi?Veľakrát si v týchto diskusiách radšej zahryznem do jazyka a nepíšem to tak ako to na tom jazyku mám.Je mi veľakrát veľmi ľúto prispievajúcich čo naleteli na kadejaké ko....i a novinky ktoré majú jediný účel ošklbať zákazníka o čo najvyššiu sumu.Zateplený základ,nopové fólie ,nechtové štúdiá ,za čo všetko sú ľudia ochtný vyvaliť prepotrebné peniaze.Prečo nestavať jednoducho ,prosto ale komplikovane a draho.Dajte si na dom všetky výdobytky moderného staviteľstva,aj také o akých neviete,.Nulová strata u podlahy(poteru)sa pohybuje pri zateplení styrodurom pri 40 cm.mimo to poznáme slnečné kolektory ktorých účinnosť na slovensku je každému na smiech,tepelné čerpadlá ,keď celková spotreba energie je na priemerný dom 1300€/rok(plyn+el.)- taký istý dom v susedstve bez čerpadla na plyn to isté.Ide ma poraziť ako sa niektorý nechajú nachytať na Francúzke,Nemecké DLHOROČNE VYSKÚŠANÉ systémy ktoré sú overované tri roky.v kombinácii s neodbornosťou dilentatizmom ziskuchtivostou SK stavebných firiem,skúšať neodskúšané, je to katastrofa čo sa teraz deje na stavbách.Dookola len chodím a krútim hlavou aký sú ty ľudia neopatrný na čo všetko sa nechajú nahovoriť.Investícia do domu za 10 000 ktorá ročne ušetrí 300-500 nieje investícia ale vyhodené peniaze.Je mi jedno čo si kto na dom dá.
Nič v zlom.Porada je o tom ako poradiť nie o tom ako niekomu skritizovať názor a potom si ho obhajovať.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

neviem aky mas dom, ale vela starych domov ma podlahu asi aj meter nad terenom. dnes sa bungalovy stavaju mozno len 20-30cm nad zemou. Podla mna ma zmysel zateplit sokel. Mozno to nema az taky zmysel,ale to potom mozes povedat, ze aj sypanie perlitu do muru je hlupost. Ako som uz pisal ja ked odtiahnem postel v zime od steny, tak na podlaha je v rohu uplne mokra. Dalo by sa tomu predist.. nedavat na obvodove mury nabytok ktory zamedzuje prestup tepla v murom. Alebo poriadne zaizolovat.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
tu si to môžete porátať.sokel mám 18cm.http://www.klasici.sk/node/301
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať