Zavrieť

Porady

Potvrdenie na kópiu daň. priznania

Je povinnosťou DÚ potvrdiť fotokópiu daň. priznania, hlásenia a pod.?
Na DÚ v Michalovciach ani za svet.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    janka je offline (nepripojený) janka

    janka
    tak či je to povinnosťou, to neviem, ale ked dávam daň.priznania alebo hlásenia na DU, tak mám vytlačené "potvrdenie o prevzatí........ " a tam mi tú pečiatku dajú......

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    swing
    Je povinnosťou DÚ potvrdiť fotokópiu daň. priznania, hlásenia a pod.?
    Na DÚ v Michalovciach ani za svet.
    V KE na podateľniach všetkých DÚ potvrdzujú bez problému kópie daň. priznaní, hlásení, sprievodných listov, žiadostí atp. Treba ich však predložiť v momente odovzdávania originálu.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    swing
    Je povinnosťou DÚ potvrdiť fotokópiu daň. priznania, hlásenia a pod.?
    Na DÚ v Michalovciach ani za svet.
    Je to ich povinnostou to potvrdit. Ak to nepotvrdia, nebudes mat doklad,ze to prevzali. Treba na tom potvrdeni trvat.'
    Pevne nervy v boji s byrokraciou.
    MM

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Paula
    V KE na podateľniach všetkých DÚ potvrdzujú bez problému kópie daň. priznaní, hlásení, sprievodných listov, žiadostí atp. Treba ich však predložiť v momente odovzdávania originálu.
    Doplnim len. Potvrdi mi to aj spravkyna dane pri osobnom prevzati.
    Maria M

    eko je offline (nepripojený) eko

    eko
    swing
    Je povinnosťou DÚ potvrdiť fotokópiu daň. priznania, hlásenia a pod.?
    Na DÚ v Michalovciach ani za svet.
    Aj my máme tú skúsenosť s DÚ v Mi.
    Takže to robíme formou ako ti radí janka

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    swing
    Je povinnosťou DÚ potvrdiť fotokópiu daň. priznania, hlásenia a pod.?
    Na DÚ v Michalovciach ani za svet.
    a nemáš náhodou na mysli iný prípad, napr. pri vybavovaní úveru, ked banka chce daňovým úradom potvrdené daňové priznanie? Oni mi vyhľadali originál, urobili kópiu a opečiatkovali. Za každú stranu kolok 50,- Sk.
    Je to normálna služba.
    Dodám, že banka neakceptovala pečiatku DU na 1.,strane, ktorú som dostala pri odovzdaní DP.

    martinapo77 je offline (nepripojený) martinapo77

    martinapo77
    správca dane nie ma definovane v zakone nejake potvrdzovanie pri preberani danoveho priznania, ale taktiez nema to zakazane
    ale minimalne by si mala dostat potvrdenie ze danove priznanie bolo podane, bud na fotokopiu alebo na potvrdenie o podani
    ved ked ho posielas postou tak mas potvrdenie posty ....
    ako dokazes DU ze si DPH podala keby sa na DU stratilo
    v pripade ze potrebujes potvrdit napr. pre banku tak ti ho musia potvrdit ale uz za spravne poplatky

    ALLL je offline (nepripojený) ALLL

    ALLL
    V PO potvrdzuju vsetky kopie,okrem odovzdania DzP PO v marci, ktore davame priamo spravkyni...Ta nam vyda len potvrdenie o prevzati, ale na kopiu peciatku neda.
    Vraj ona nemoze slubit ze tolko stran suhlasi s originalom,preto ak chceme overit ze to suhlasi z orig.,za kazdu stranu treba zaplatit...

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    ALLL
    V PO potvrdzuju vsetky kopie,okrem odovzdania DzP PO v marci, ktore davame priamo spravkyni...Ta nam vyda len potvrdenie o prevzati
    Áno, aj takúto skúsenosť mám.

    swing je offline (nepripojený) swing

    swing
    Lida
    a nemáš náhodou na mysli iný prípad, napr. pri vybavovaní úveru, ked banka chce daňovým úradom potvrdené daňové priznanie? Oni mi vyhľadali originál, urobili kópiu a opečiatkovali. Za každú stranu kolok 50,- Sk.
    Je to normálna služba.
    Dodám, že banka neakceptovala pečiatku DU na 1.,strane, ktorú som dostala pri odovzdaní DP.
    Nie je to pre banku, ale iba pre moju potrebu.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    swing
    Nie je to pre banku, ale iba pre moju potrebu.
    DU na požiadanie potvrdzuje prevzatie čohokoľvek (priznanie, hlásenie, list, doplnenie dokladov pri kontrole ... proste čohokoľvek). U priznaní uložených na DU len potvrdia to priznanie a výkazy, ktoré sú už u nich, nie kópiu, ktorú by si si priniesla a to každú (aj nevyplnenú) stranu. To je napr. ak je potrebné priznanie a výkazy overené DU pre účely úveru, ručenia a pod.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.