Zavrieť

Porady

Faktúra za služby z Čiech

Mám faktúru za služby/grafické práce/ z Čiech vystavenú v januári 2010 a deň dodania je uvedený 31.12.2009. Kedy uvediem samozdanenie v daňovom priznaní? Za decembrer 2009 alebo za január 2010?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marina8 je offline (nepripojený) marina8

    marina8
    OlgaM Pozri príspevok
    Mám faktúru za služby/grafické práce/ z Čiech vystavenú v januári 2010 a deň dodania je uvedený 31.12.2009. Kedy uvediem samozdanenie v daňovom priznaní? Za decembrer 2009 alebo za január 2010?
    par. 19/2 z. o DPH

    (2) Daňová povinnosť vzniká dňom dodania služby. Ak je služba dodaná zahraničnou osobou z iného členského štátu alebo z tretieho štátu a osobou povinnou platiť daň v tuzemsku je príjemca služby podľa § 69 ods. 2 až 4, daňová povinnosť vzniká dňom vyhotovenia faktúry; ak faktúra nie je vyhotovená do konca tretieho kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom bola služba dodaná, daňová povinnosť vzniká posledným dňom tretieho kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom bola služba dodaná.

    ak je vyhotovena v 01/2010, do DP v 01/10

    marina8 je offline (nepripojený) marina8

    marina8
    OlgaM Pozri príspevok
    ďakujem za odpoveď,takže sa riadim podľ zákona o DPH platného za r.2009
    podla mna ano
    ta druha veta sa vypustila az od 01.01.2010 a podla mna plati pre dodavky od 01.01.2010, nie pre dodania z roku 2009
    ked som pozerala komentar, priklady boli uvedene iba za rok 2010 s prislusnym ustanovenim

    OlgaM je offline (nepripojený) OlgaM

    OlgaM
    Ešte mám jednu otázku: tuzemský dodávateľ vystavil odberateľovi v decembri 2009 faktúru za nájomné na január 2010 .
    Vystavená faktúra je 20.12.2009, dátum zdan.plnenia je 31.12.2009 a splatnosť je 31.12.2009. Zaplaténá bola 29.12.2009.
    Podľa mňa je zle vystavená!

    marina8 je offline (nepripojený) marina8

    marina8
    OlgaM Pozri príspevok
    Ešte mám jednu otázku: tuzemský dodávateľ vystavil odberateľovi v decembri 2009 faktúru za nájomné na január 2010 .
    Vystavená faktúra je 20.12.2009, dátum zdan.plnenia je 31.12.2009 a splatnosť je 31.12.2009. Zaplaténá bola 29.12.2009.
    Podľa mňa je zle vystavená!
    a to vystavena a dodana nemalo byt opacne? nepomylili sa?

    OlgaM je offline (nepripojený) OlgaM

    OlgaM
    nie nepomýlili oni chcú vopred nájomné za január a faktúrovali v decembri, neviem či môžem odpočítať daň za december,ale myslím, že nie

    marina8 je offline (nepripojený) marina8

    marina8
    OlgaM Pozri príspevok
    nie nepomýlili oni chcú vopred nájomné za január a faktúrovali v decembri, neviem či môžem odpočítať daň za december,ale myslím, že nie
    je to najomne platene dopredu, mas fakturu tak si odpocitas dan, ale do nakladov to pojde v roku 2010, na fakture uctujes 381

    OlgaM je offline (nepripojený) OlgaM

    OlgaM
    Ďakujem veľmi pekne za rady,mám zaúčtované na 381 len tá DPH-čka ma mýli v súvislosti s platným zákonom od 1.1.2010. Ale teraz už musia faktúrovať až vo februári na február-však?

    Faktúra za služby z Čiech

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.