Zavrieť

Porady

obstaranie HIM r. 2009 - súrne prosím

29.12.2009 sme obdržali fa za automobil, v roku 2010 máme vystavený TP, urobila som už DzMV, ale auto vzhľadom ktomu, že aj teraz máme TP som doň nezahrnula. Môžem ho prihlásiť v tomto roku? A čo odpisy uplatním ich už v roku obstarania, alebo aj tento rok? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekonom1 je offline (nepripojený) ekonom1

    žena ekonom1
    kimart Pozri príspevok
    29.12.2009 sme obdržali fa za automobil, v roku 2010 máme vystavený TP, urobila som už DzMV, ale auto vzhľadom ktomu, že aj teraz máme TP som doň nezahrnula. Môžem ho prihlásiť v tomto roku? A čo odpisy uplatním ich už v roku obstarania, alebo aj tento rok? ďakujem
    Do účtovníctva ho zaraď dňom pridelenia ŠPZ (vtedy ste ho mohli začať používať) no a čo sa týka DzMV tak ho nahlás v roku 2010 - od dátumu používania na podnikanie.

    kimart je offline (nepripojený) kimart

    kimart
    ďakujem za odpoveď, aj som si to tak myslela, pretože ŠPZ nám pridelili až potom, čo som podala DP DzMV. A odpisy uplatním až tento rok. Celkom ma tu domotali.

    jogofogo je offline (nepripojený) jogofogo

    jogofogo
    No dobre, ale co ak ten automobil uz mal SPZ-ku pri kupe ?? /ojazdeny, nie novy/? Uzivania schopneho stavu uz bol aj v roku 2009, a mohol sa v r. 2009 vyuzivat na podnikanie.

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    jogofogo Pozri príspevok
    No dobre, ale co ak ten automobil uz mal SPZ-ku pri kupe ?? /ojazdeny, nie novy/? Uzivania schopneho stavu uz bol aj v roku 2009, a mohol sa v r. 2009 vyuzivat na podnikanie.

    Áno mohol, ale z otázky zadávateľa/ky to nie je jednoznačné.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    jogofogo Pozri príspevok
    No dobre, ale co ak ten automobil uz mal SPZ-ku pri kupe ?? /ojazdeny, nie novy/? Uzivania schopneho stavu uz bol aj v roku 2009, a mohol sa v r. 2009 vyuzivat na podnikanie.
    Písala, že dostali faktúru a nie automobil.

    ekonom1 je offline (nepripojený) ekonom1

    žena ekonom1
    jogofogo Pozri príspevok
    No dobre, ale co ak ten automobil uz mal SPZ-ku pri kupe ?? /ojazdeny, nie novy/? Uzivania schopneho stavu uz bol aj v roku 2009, a mohol sa v r. 2009 vyuzivat na podnikanie.
    Technický dostali majú až od 2010 takže ak aj ŠPZ bola tak držiteľ a vlastník je zapísaný od 2010.

    obstaranie HIM r. 2009 - súrne prosím

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.