Zavrieť

Porady

nezdaniteľná čiastka

Dobrý deň, chcela by som sa poradiť, môj manžel SZČO mal prerušenú živnosť
od 1.5.2009 do 30.11.2009, od 21.5.2009 invalid, dňa 4.12.2009 zomrel,
musím za neho urobiť DP, neviem či má nárok na celú čiastku nezdaniteľného minima za rok 2009. Ďakujem za odpovede,
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Má nárok na celú NČ za rok 2009.

    Príroda je offline (nepripojený) Príroda

    Príroda
    Zdravím. Študent ukončil strednú školu v roku 2009 asi v máji. Nebol zamestnaný. Bol istý čas evidovaný na úrade práce. V mesiacoch nov. a dec. 2009 pracoval na dohodu a bola mu zrazená daň z príjmu. Môže si podať DP typ A a uplatniť si celú nezdaniteľnú časť na rok 2009 a vrátia mu zrazenú daň? Potrebuje doložiť aj potvrdenie z úradu práce o evidencii - nepoberal nič alebo čestné prehlásenie? Vďaka za odpoveď a pekný večer!

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    Príroda Pozri príspevok
    Zdravím. Študent ukončil strednú školu v roku 2009 asi v máji. Nebol zamestnaný. V mesiacoch nov. a dec. 2009 pracoval na dohodu a bola mu zrazená daň z príjmu. Môže si podať DP typ A a uplatniť si celú nezdaniteľnú časť na rok 2009 a vrátia mu zrazenú daň. Vďaka za odpoveď a pekný večer!
    Áno, vráti sa mu celá daň.

    ekonom1 je offline (nepripojený) ekonom1

    žena ekonom1
    Príroda Pozri príspevok
    Zdravím. Študent ukončil strednú školu v roku 2009 asi v máji. Nebol zamestnaný. V mesiacoch nov. a dec. 2009 pracoval na dohodu a bola mu zrazená daň z príjmu. Môže si podať DP typ A a uplatniť si celú nezdaniteľnú časť na rok 2009 a vrátia mu zrazenú daň. Vďaka za odpoveď a pekný večer!
    Áno, môže. Vrátia.

    Príroda je offline (nepripojený) Príroda

    Príroda
    Tamila, ekonóm, vďaka. Potrebuje aj potvrdenie o evidencii na úrade práce, alebo čestné prehlásenie , že nemal iný príjem?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Príroda Pozri príspevok
    Tamila, ekonóm, vďaka. Potrebuje aj potvrdenie o evidencii na úrade práce, alebo čestné prehlásenie , že nemal iný príjem?
    Niektoré DU to vyžadujú, ja to uvádzam len v osobitných záznamoch daňovníka. Potvrdenie neprikladám.

    alex1 je offline (nepripojený) alex1

    alex1
    mám prípad:
    zamestnanec celý rok
    uplatnená nezdan.čiastka na danovníka v plnej výške
    ČZD vysoký 30 000 eur
    preddavky na dani platené

    V DP som pokrátila nezdaniteľnú čiastku podľa predpisov §11 a vyšiel mi dosť vysoký nedoplatok.
    Nakoľko sa to daňovníkovi nepáčilo a tvrdil, že rovnako zarábajúci kolegovia, ktorí si DP nepodávajú a robí im RZD zamestnávateľ, neplatia nič. (alebo o tom nevedia).
    Skúsila som si jeho príjmy nahodiť do POHODY a urobiť RZ a vôbec mi to nevyšlo tak ako pri DP, dokonca program nekrátil NČD a vyšiel mi preplatok.
    Je to možné??

    alex1 je offline (nepripojený) alex1

    alex1
    alex1 Pozri príspevok
    mám prípad:
    zamestnanec celý rok
    uplatnená nezdan.čiastka na danovníka v plnej výške
    ČZD vysoký 30 000 eur
    preddavky na dani platené

    V DP som pokrátila nezdaniteľnú čiastku podľa predpisov §11 a vyšiel mi dosť vysoký nedoplatok.
    Nakoľko sa to daňovníkovi nepáčilo a tvrdil, že rovnako zarábajúci kolegovia, ktorí si DP nepodávajú a robí im RZD zamestnávateľ, neplatia nič. (alebo o tom nevedia).
    Skúsila som si jeho príjmy nahodiť do POHODY a urobiť RZ a vôbec mi to nevyšlo tak ako pri DP, dokonca program nekrátil NČD a vyšiel mi preplatok.
    Je to možné??
    skúste niekto.....ďakujem

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Pri tomto príjme musí byť nedoplatok, lebo celý rok v práci mu uznali mesačnú NČZD a on na celú nemá nárok pri tomto príjme.
    30000 :4 = 7500
    7872,48-7500 = 372,48 je jeho NČZD

    alex1 je offline (nepripojený) alex1

    alex1
    ďakujem, presne to aj mne tak vyšlo, len ma zmiatlo to, že v programe POHODA vôbec nekráti túto čiastku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.