Zavrieť

Porady

PHM a DPH

Ahojte,
živnostník používa svoje auto na podnikanie/resp. zapožičané od syna/.
Ako je to s PHM ak si chce uplatňovať náklady na cestovné, DPH si môže z bločkov uplatniť a ešte aj daň z MV, treba podať?

Poprosím skorú odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    už čoskoro mamičkou :) andrea palcova
    Daň z MV je potrebné uhradiť do 1.2.2010. Na uplatnenie DPH z bločkov boli na porade rôzne názory. Podľa môjho názoru, ak je to živnostník, tak si PHM uplatňovať môže. Ak sa mýlim, opravte ma.

    Majuška11 je offline (nepripojený) Majuška11

    Majuška11
    Podľa mňa si DPH môže uplatniť iba ak má auto prihlásené na DÚ ako fyz. osoba /ak ho má zaradené v majetku/. Dań z MV uhradiť musí.

    Mona Lisa je offline (nepripojený) Mona Lisa

    Mona Lisa
    andrea palcova Pozri príspevok
    Daň z MV je potrebné uhradiť do 1.2.2010. Na uplatnenie DPH z bločkov boli na porade rôzne názory. Podľa môjho názoru, ak je to živnostník, tak si PHM uplatňovať môže. Ak sa mýlim, opravte ma.

    To znamená ak používal auto v 12/2009 tak mal podať daň.priznanie ešte v roku 2009 a platit by mal teraz za 1 mesiac/1/12 z roka/?
    už čoskoro mamičkou :) andrea palcova
    Mona Lisa Pozri príspevok
    To znamená ak používal auto v 12/2009 tak mal podať daň.priznanie ešte v roku 2009 a platit by mal teraz za 1 mesiac/1/12 z roka/?
    Daňové priznanie k dani z motorových vozidiel je potrebné podať a daň zaplatiť do 1.2.2010 za 12/2009. Tlačivá sú na www.drsr.sk. Motorové vozidlo, ak používal v 12/2009, muselo byť od 1.12.2009 aj prihlásené na daňovom úrade, že sa používa v podnikaní.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.