Zavrieť

Porady

prosba o pomoc - vypocet materskej

dobry den, mam na vas prosbu - obratila sa na mna znama s prosbou o pomoc s jej materskou.
zamestnana vo firme a bola od roku 2002
v roku 2005 sa jej narodila prva dcera
vo februari 2007 presla este ako matka na rodicovskej k druhemu zamestnavatelovi (rada pana mihala - velmi pekne dakujeme, pomohlo)
v maji 2007 porodila druhu dceru
ku koncu septembra 2009 este ako matka na rodicovskej ukoncila pomer u druheho zamestnavatela a od 1.10.2009 je zamestnana u noveho zamestnavatela

teraz zistila, ze je v 4tyzdni tehotenstva
chcela by okrem materskej z titulu zamestnanca poberat aj materske z titulu DNP - poistit sa ide zajtra
moja otazka je, ci splna podmienku, ktoru som tu na porade citala, ze do 270 dni DNP sa zapocita uz ukoncene predchadzajuce poistenie - v pripade mojej znamej ide o ukoncene 2. zamestnanie v septembri 2009, ktore ukoncila ako zena na rodicovskej dovolenke - cize v ramci preruseneho obdobia...

neviem, ci som napisala vsetky relevantne podklady k vasej pomoci, ak daco chyba, rada doplnim...

budem vam vdacna za vsetky prispevky
s pozdravom
jana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    prosba o pomoc - vypocet materskej

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.