Zavrieť

Porady

Musím podať DP sám alebo môžem požiadať svojho zamestnávateľa

Zdravím Vás, potrebujem radu:

ZÁKON HOVORÍ KEDY MôŽE DAŇOVNÍK POŽIADAŤ SVOJHO ZAMESTNÁVATEĽA O VYKONANIE ROČNÉHO ZÚČTOVANIA PREDDAVKOV NA DAŇ ZA ROK 2009:

Daňovník – zamestnanec, môže požiadať svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň – čo znamená že nemusí sám podávať daňové priznanie – ak:
- v roku 2009 poberal zdaniteľné príjmy len zo závislej činnosti (teda v zamestnaní, ide o príjmy podľa § 5 zákona),

Moja situácia je nasledovná:

Celý rok 2009 som bol zamestnaný u jedného zamestnávateľa. Som však aj SZČO avšak som v roku 2009 vzhľadom k vysokému pracovnému zaťaženiu nemal žiadny príjem ani výdaj v súvislosti s podnikaním.

Môžem požiadať môjho zamestnávateľa o podanie DP? Zákon totiž hovorí o poberaní zdaniteľných príjmov nie však o tom či som SZČO alebo nie.

Vopred ďakujem za radu.

Marian
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Zamestnávateľ nepodáva DP za svojich zamestnancov, len je povinný vykonať ročné zúčtovanie dane tomu, kto o to požiada.

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Môžeš požiadať zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane.
    Na DÚ zašleš iba oznámenie, že zo živnosti Ti nevzniká podať DP, nakoľko si nemal žiadne príjmy ani výdaje.

    Musím podať DP sám alebo môžem požiadať svojho zamestnávateľa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.