Zavrieť

Porady

PROSIM O RADU: dohodar+szco a podanie DP

Dobrý den,
dufam , ze sa vyjadrim co najpresnesie

1.Od r. 2008 - do konca r.2009 som bola szco ale nevykonavala som ziadnu podnikatelsku cinnost - preto som min.rok nepodala DP a ani cestne prihlasenie - dufam, ze to nevadí

2. V roku 2009 som zacala pracovat na 2 dohody (v jednej sa mi strhava zrazkova, v druhej predd.dan), som na RD. V r. 2009 som mala z tychto dohod prijem 1767eur a z druhej 531eur. Vyhlasenie na zdanenie prijmov mam podpisane. Chcem sa spytat ci sa mim dan vráti ????

3. Zároven mi jedna známa povedala, ze aj ked som pracovala v r. 09 ako dohodarka ale zarobila emsacne viac ako je 50% min.mzdy tak si moizem uplatnit vo vyhlaseni DB. Len sa chcem spytat ci je to pravda??

4. Posledna otazka - dúfam : Aky typ DP mam podat ked som min.rok pracovala ako dohodar a bola sucasne szco - i ked som ako podnikatel nemala prijmy ani naklady v súvislosti s podnikaním.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Vyplníš si daňové priznanie typu A a ak si mala také príjmy ako uvádzať môžeš si uplatniť aj daňový bonus a ak Ti strhávali aj daň tak sa Ti táto vráti.

    marlen09 je offline (nepripojený) marlen09

    marlen09
    dakujem velmi pekne za odpoved

    Predsa len este ohladne toho DP, resp. cestneho prehlasenia za min.rok. Nevadí ak som v r. 2009 neposlala ziadne cestne prehlasenie na DU o tom ze som v r.08 nevykonavala ziadnu podnikatelsku cinnost?
    Dočítala som sa tu, že je to lepsie poslat..tak teraz neviem, ci som neurobila chybu, hmm
    vdaka.

    PROSIM O RADU: dohodar+szco a podanie DP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.