Zavrieť

Porady

Rezance s krupicou

Ahojte, hľadám jeden starý recept, sú to rezance a na nich je neviem akým spôsobom upravená krupica. Nepozná ho náhodou niekto? Sú fantastické, no nemám tušenie ako sa tá krupica pripravovala.Ďakujem
Usporiadat
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

veronikasad, ďakujem pekne, určite vyskúšam, som zvedavá, ako to dopadne
0 0
saguska saguska

saguska je offline (nepripojený) saguska

Ahoj, krupicové rezance sú super vec. Ak ich posypeš cukrom a dáš si k nim napr. slivkový kompót, parááááááááááda.
Takže recept.
Najlepšie sú ak si urobíš sama cesto, nájdeš asi v každej lepšej kuchárskej knihe, ak nie tak tu je:
podľa počtu osôb dáš polohrubú múku, určite stačí 1 vajce a pridávaš postupne mierne teplú vodu, skôr sa múka spracuje. Urobíš nie prípiš tuhé cesto, ani mäkké a necháš tak 10-20 odpočinúť pod utierkou. Vyvalcuješ pokrájaš na dlhé pásy, naukladáš na seba a krájaš na rezance podľa toho, aké ich chceš mať tenké. (Mne sa vždy podaria ináč, ale to nevadí.)
A teraz krupica. Najlepšia je hrubá krupica - nikdy nepoužívaj detskú.
Na panvicu dáš tak 1-1/2 polievkovej lyžice zohriať olej. Nasypeš - primerané množstvo krupice (tak 2 - 2,5 dl pohár) necháš za stáleho miešania opražiť do ružova. Za stáleho miešania aby krupica neprihorela. Keď je už tak trošku opražená a nie spálená, zaleješ za stáleho miešania studenou vodou - krupica sa sparí, vody dať toľko aby z toho nebola kaša, a necháš ešte trošku na ohni. Vypni, pridaj hotové rezance varené v slanej vode a dobre premiešaj. Ak sa Ti to nepodarí na prvý krát, nezúfaj, chce to trošku praxe. Recept viem od mojej maminy a tiež sa mi nepodaril na prvý krát.
Želám veľa úspechov, prípadne sa pochváľ, ako si dopadla.
Dobrú chuť.
Naposledy upravil saguska : 29.01.10 at 15:31 Dôvod: korektúra
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

saguska veľmi pekne ďakujeeeeem , hneď cez víkend vyskúšam a potom sa pochválim ako som dopadla
0 0
kačer kačer

kačer je offline (nepripojený) kačer

saguska Pozri príspevok
Ahoj, krupicové rezance sú super vec. Ak ich posypeš cukrom a dáš si k nim napr. slivkový kompóz, parááááááááááda.
Takže recept.
Najlepšie sú ak si urobíš sama cesto, nájdeľ asi v každej lepšej kuchárskej knihe, ak nie ta tu je:
podľa počtu osôb dáš polohrubú múku, určite stačí 1 vajce a pridávaš postupne nierne teplú vodu, skôr sa múka spracuje. Urobíš nie prípiž tuhé cesto, ani mäkké a necháš tak 10-20 odpočinúť pod utierkou. Vyvalcuješ pokrájaš na dlhé pásy, naukladáš na seba a krájať na rezance podľa toho, aké ich chceš maž tenke. (Mne sa vždy podaria ináč, ale to nevadí.)
A teraz krupica. Najlepšia je hrubá krupica - nikdy nepoužívaj detskú.
Na panvicu dáš tak 1-1/2 polievkovej lyžice zohriať olej. Nasypeš - primerané množstvo krupice (tak 2 - 2,5 dl pohár) necháš za stáleho miešania opražiť do ružova. Za stáleho miešania aby krupica neprihorela. Keď je už tak trošku opražená a nie spálená, zaleješ za stáleho miešania studenou vodou - krupica sa sparí, vody dať toľko aby z toho nebola kaša, a necháššte trošku na ohni. Vypni pridaj hotové rezance varené v slanej vode a dobre premiešaj. Ak sa Ti to nepodarí na prvý krát, nezúfaj, chce to trošku praxe. Recept viem od mojej maminy a tiež sa mi nepodaril na prvý krát.
Želám veľa úspechov, prípadne sa pochváľ, ako si dopadla.
Dobrú chuť.
Ja si takéto rezance pamätám z detstva, robila ich moja babka, taku opraženu krupicu nikto tak z rodiny neurobil, takže aj ja dakujem za recept a vyskušam to, ja som to mala tak strašne rada, už sa teším. Som zvedavá čo povie na to moje deti a manžel- oni to vobec nepoznaju
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

kačer Pozri príspevok
Ja si takéto rezance pamätám z detstva, robila ich moja babka, taku opraženu krupicu nikto tak z rodiny neurobil, takže aj ja dakujem za recept a vyskušam to, ja som to mala tak strašne rada, už sa teším. Som zvedavá čo povie na to moje deti a manžel- oni to vobec nepoznaju
Potom nezabudni napísať, aj ja som hrozne rada, manžel ich tiež ešte nejedol, tak uvidíme
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

zuzkahris Pozri príspevok
Potom nezabudni napísať, aj ja som hrozne rada, manžel ich tiež ešte nejedol, tak uvidíme
Myslela som, že nám už ideš narobiť chute na večer, aké boli dobré ...
0 0
olybaba olybaba

olybaba je offline (nepripojený) olybaba

- chut detstva - mnam



0 0
saguska saguska

saguska je offline (nepripojený) saguska

Ahoj, tak takéto rezance, špeciálne s marhuľovým džemon, som jedávala v jednej malej reštike keď sme s deťmi chodili na Balatón. Je to ich tiež typické domáce jedlo. Ale tie s cukrom a slivkovým kompótom -mňamiki, mňam. Tiež ich často varievala moja starenka. Je to také typické jedlo starých slovenských katolíckych domácností. Väčšinou sa varievalo v piatok - ako pôstne jedlo.
Dávno som ich nerobila, asi navarím v sobotu.
0 0
kačer kačer

kačer je offline (nepripojený) kačer

zuzkahris Pozri príspevok
Potom nezabudni napísať, aj ja som hrozne rada, manžel ich tiež ešte nejedol, tak uvidíme
Jasne napíšem.
0 0
Kika69 Kika69

Kika69 je offline (nepripojený) Kika69

Ja ich robievam dosť často, lebo moje decká ich zbožňujú, pripravujem ich presne podľa horeuvedeného receptu. Okrem toho, že sú výborné, je to hádam jedno z najlacnejších varených jedál.
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

veronikasad Pozri príspevok
Myslela som, že nám už ideš narobiť chute na večer, aké boli dobré ...
No ešte nie, dnes bolo iné želanie a na zajtra tiež, takže v sobotu, už sa tešííím
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

aj ja ich robím, máme ich rady doma - ale my ich robíme slané. Dosť dlho som mala problémy s krupicou /dať správne množstvo vody/ a moja mama asi po 10-tich rokoch, kedy som nenápadne odstraňovala hrudky mi povedala : Ty nevieš, veď koľko krupice, toľlko vody, teda 1 k 1 a odvtedy žiadny problém
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

No rezance som úspešne urobila, poriadne sýte, sme sa napapali, ešte raz ďakujem za recepty !
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

zuzkahris Pozri príspevok
No rezance som úspešne urobila, poriadne sýte, sme sa napapali, ešte raz ďakujem za recepty !
Aj ja som ich dnes robila po prvý raz a chutili výborne. Mysleli sme si, že budeme po nich čoskoro zas hladní, ale nie, je to poriadne sýte jedlo.
A tak ako zuzkahris, tiež ďakujem za recept a dobré rady
0 0
janka marenistakova janka marenistakova
Ja som ich tiež urobila, myslím, že sa mi podarili, ako tester som použila 3-ročného Ľubka, naservírovala som mu ich, pokvapkala malinovým džemom / domácim /, pozerá, pozerá raz do taniera raz na mňa , potom sa opýtal - mešo? / mäso /, vravím , že nie, on na to žemaky ? / zemiaky / , ja zasa znovu nie, tak mi povedal - to nečem, takže rezance som zjedla ja a podelila som sa s naším psom Bimom, ten zje všetko, len by bolo.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Dobry recept. Dcere chutilo, pockam vecer na manzelku. Bez cukru, navrch domaci jahodovy dzem, dookola som nacapkal hojne domaceho jogurtu. Foto mi nechce zobrat. Ako tu funguju tagy?

0 0
tiger111 tiger111

tiger111 je offline (nepripojený) tiger111

evina Pozri príspevok
aj ja ich robím, máme ich rady doma - ale my ich robíme slané. Dosť dlho som mala problémy s krupicou /dať správne množstvo vody/ a moja mama asi po 10-tich rokoch, kedy som nenápadne odstraňovala hrudky mi povedala : Ty nevieš, veď koľko krupice, toľlko vody, teda 1 k 1 a odvtedy žiadny problém
mozes napisat presnejsie ako ich pripravujes.....dal som 1:1 a aj tak som tam mal hrudky.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

postup je dobry, len ich musis po naliati vody stale miesat, kym krupica nevyschne a rozpadne sa sama
0 0
tiger111 tiger111

tiger111 je offline (nepripojený) tiger111

alabut Pozri príspevok
postup je dobry, len ich musis po naliati vody stale miesat, kym krupica nevyschne a rozpadne sa sama
jeej dakujem.....nevedel som ze ta voda sa musi cela odparit
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať