Zavrieť

Porady

povinnosť registrácie neplatiteľa DPH

Slovenský SZČO, neplatca DPH - pracuje na zmluvy o dielo v Holandsku u podnikateľa, platcu DPH, ako murár a stavebný robotník. Je povinný podľa novely zákona o DPH, platnej od 1.1.2010 sa zaregistrovať na DU ako platiteľ DPH a podávať štvrťročne súhrnný výkaz o DPH ? V členskom štáte EU pracuje prevažnú časť v roku.
Prosím o radu, nakoľko som celkom jasne nepochopila, či aj tieto služby podliehajú povinnosti registrácie. Čím dlhšie čítam ten zákon, tým menej je mi to jasné.
Ďakujem vopred za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    maria58 je offline (nepripojený) maria58

    maria58
    Ďakujem za radu, ten dokument z DR som si preštudovala a práve pod bodom 2 kde sú rozpísané služby, ktoré patria do povinnosti registrácie som nenašla remeselné služby a preto nie som si istá, či je aj remeselník povinný sa zaregistrovať. Tých prípadov, keď slovenský živnostník - remeselník pracuje v ČŠ je viac a keďže niektorým robím DP nechcem urobiť niečo zle. Skúste mi niekto poradiť, kto má v tom už jasno.

    Džudi je offline (nepripojený) Džudi

    Džudi
    No podľa môjho názoru nejde o to či te remeselník, ide o to aké služby dodáva z pohľadu zákona o DPH. do prehľadu patria služby podľa miesta dodania § 15 - všeobecné pravidlo. Ale ak je on murár tak dodáva služby § 16 ods 1 služyb viažuce sa k nehnuteľnosti- miesto je tam kde sa nehnuteľnosť nachádza a mal by sa v tom štáte informovať, či môže preniesť na svojho odberateľa daňovú povinnosť alebo sa tam musí registrovať.

    Cucana je offline (nepripojený) Cucana

    Cucana
    Nie ak pracuje na nehnuteľnosti - miesto dodania sa určuje podľa § 16 a vtedy sa neregistruje

    povinnosť registrácie neplatiteľa DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.