Zavrieť

Porady

Nadmerný odpočet - platba od DÚ

Poradáci potvrdíte mi to : mali sme NO v DP DPH za 10/09 napr. 800,00 € v 11/09 mali sme platiť 200,00 €. Kedy nám majú poslať NO tých 600,00 €
podľa mňa počkať na DP 11/09 čiže do 25.12.2009 a mali by mať nato 30 dní aby nám poslali NO čiže 25.01.2010 - prosím Vás menilo sa dačo alebo tak by to malo byť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekonom1 je offline (nepripojený) ekonom1

    žena ekonom1
    Monika C. Pozri príspevok
    Poradáci potvrdíte mi to : mali sme NO v DP DPH za 10/09 napr. 800,00 € v 11/09 mali sme platiť 200,00 €. Kedy nám majú poslať NO tých 600,00 €
    podľa mňa počkať na DP 11/09 čiže do 25.12.2009 a mali by mať nato 30 dní aby nám poslali NO čiže 25.01.2010 - prosím Vás menilo sa dačo alebo tak by to malo byť.

    Myslíš správne

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Áno Evina uviedli sme v DP NO v 12/09 ani sme nedostali výzvu na kontrolu.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Monika C. Pozri príspevok
    Áno Evina uviedli sme v DP NO v 12/09 ani sme nedostali výzvu na kontrolu.
    OK potom je to tak ako sa píše vyššie.
    Pýtala som sa preto, že neodpočítaný NO sa automaticky stane preplatkom a o ten potom treba žiadať písomne.

    Ak ste mesačný platiteľ môžete za daných podmienok dostať NO i skôr v budúcnosti 0
    §79,
    (2) Daňový úrad vráti nadmerný odpočet do 30 dní od uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom nadmerný odpočet vznikol, ak
    a) zdaňovacím obdobím platiteľa je kalendárny mesiac,
    b) platiteľ bol platiteľom najmenej 12 kalendárnych mesiacov pred skončením kalendárneho mesiaca, v ktorom nadmerný odpočet vznikol, a
    c) platiteľ nemal v období 12 kalendárnych mesiacov pred skončením kalendárneho mesiaca, v ktorom nadmerný odpočet vznikol, daňové nedoplatky a colné nedoplatky voči daňovému úradu a colnému úradu a nedoplatky na povinných odvodoch poistného podľa osobitných predpisov.29b)
    (3) Platiteľ, ktorý spĺňa podmienky podľa odseku 2, vyznačí túto skutočnosť v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie, v ktorom nadmerný odpočet vznikol.

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Monika C. Pozri príspevok
    Poradáci potvrdíte mi to : mali sme NO v DP DPH za 10/09 napr. 800,00 € v 11/09 mali sme platiť 200,00 €. Kedy nám majú poslať NO tých 600,00 €
    podľa mňa počkať na DP 11/09 čiže do 25.12.2009 a mali by mať nato 30 dní aby nám poslali NO čiže 25.01.2010 - prosím Vás menilo sa dačo alebo tak by to malo byť.
    Mám pocit, že Monika má režím, že povinnosť odvodu 11/09 rieši s odpočtom 10/09 a čaká na rozdiel (aj ked to presne neuviedla, z kontextu mi to vychádza )

    § 79
    Nadmerný odpočet
    Na začiatok


    (1) Ak v zdaňovacom období vznikne platiteľovi nadmerný odpočet, odpočíta platiteľ nadmerný odpočet od vlastnej daňovej povinnosti v nasledujúcom zdaňovacom období s výnimkou podľa odseku 2. Ak platiteľ nemôže odpočítať nadmerný odpočet od vlastnej daňovej povinnosti v nasledujúcom zdaňovacom období, daňový úrad vráti neodpočítaný nadmerný odpočet alebo jeho neodpočítanú časť do 30 dní od podania daňového priznania za zdaňovacie obdobie nasledujúce po zdaňovacom období, v ktorom nadmerný odpočet vznikol ....

    Ak DP bolo podané až 28.12.209 (čo bol posledný termín), tak do 30 dní od 28.12. (nie od 25.12)

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Evina nespľname podmienku nakoľko firmá má nedoplatok na SP. Ďakujem za pomoc.

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Anka bolo podané pred sviatkami - čakám na ten rozdiel správne ale už by to malo byť na účte. Ďakujem aj Tebe.

    Nadmerný odpočet - platba od DÚ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.