Zavrieť

Porady

DzMV nadobudnutie v roku 2008 a 2009

Dobrý deň prajem, som FO vlastniaca zopár aut nákladných nadobudnutých už pred rokom 2009, ďalšie dve nove auta som nadobudla teraz v novembri roku 2009. Hneď som zaplatila daň preddavkovo podľa zákona lebo išlo o vyššiu sumu. A chcela by som Vás poprosiť, mám teraz dilemu, do daňového priznania musím uvádzať všetky auta čo mam v majetku alebo stačí len tie nove ? Podľa môjho názoru všetky len to neviem nikde v zákone nájsť. Ďakujem vopred za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    Do daňové priznania píšeš všetky tie, ktoré maš prihlasené na DU - Oznamenie o vzniku daňovej povinnosti k dani z motorových vozidiel

    mertinkova je offline (nepripojený) mertinkova

    mertinkova
    som si myslela dakujem, ono v podstate som dostala takúto otázku, nerobim to a potrebovala som si to overiť. dakujem krasne

    heja3 je offline (nepripojený) heja3

    heja3
    2009 sa berie ako celok. Ak som dobre pochopila k 1.1. si mala nejaké autá - za tie budeš mať 12 mesačnú daň, za tie v novembri prihlásené daň za 2 mesiace. Spočítaš celkovo a potom odpočítaš preddavky. Vyjde ti nedoplatok alebo preplatok.

    DzMV nadobudnutie v roku 2008 a 2009

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.