Zavrieť

Porady

Nezdaniteľná časť na daňovníka SZČO 2009

Čítala som množstvo príspevkov, potrebovala by som si ujasniť, akú odpočítateľnú časť mám uviesť v daňovm priznaní:

SZČO podnikal, zároveň bol aj v pracovnom pomere. Doniesol mi potvrdenie o príjmoch FO zo závislej činnosti, kde mzdárka uviedla v riadku 06 Nezdaniteľná časť sumu 3.927,24 €. Teda počítala 1-2/2009 zo sumy 3425,27€ a od 3-12/2009 zo sumy 4.025,70 €.

Teraz so v rozpakoch, lebo v prečítaných témach bola uvedená nezdaniteľná časť vo výške 4.025,70 € na celý rok 2009.
Takže by som potrebovala zistiť za rok 2009:
1. nezdaniteľnú časť pre daňovníka:...................................... .
2. Odpočítateľnú sumu na manželku : / 4.025,70 €/ .....................
3. Sumu na životné, dôchodkové poistenie: /398,33 €/ ..............


Vopred veľmi pekne ďakujem, sú to základné sumy, ale priame odpovede som v diskusiách nenašla.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Do potvrdenia o zdan. mzde mu mzdárka inú sumu nemohla uviesť ako bola v roku 2009 uplatnená. V DP však uvedieš sumu 4025,70€. Ak by mal zdanitelný príjem len ako zamestnanec, vznikne mu preplatok, ktorý mu DU vráti.

    EkoMax je offline (nepripojený) EkoMax

    EkoMax
    Ďakujem, to potvrdenie ma trochu poplietlo, myslela som že aj v daňovom priznaní mám sumu prepočítať alichôtne podľa mesicov,

    Nezdaniteľná časť na daňovníka SZČO 2009

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.