Zavrieť

Porady

odpocet odvodov

prosim pradte mi niekto som szčo chcem ist na pausalne vydavky minuly rok som bol szčo prerusovane vynechal som 4 mesiace bol som na urade prace tam som dostal statny prispevok odvody mi stahuju z toho prispevku mam narok odpocitat si tieto odvody ako svoje naklady?a este sa chcem spytat ci si mozem uplatnit danovy bonus na dve deti po cely rok alebo len za tie mesiace co som bol szčo dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    benitocko Pozri príspevok
    prosim pradte mi niekto som szčo chcem ist na pausalne vydavky minuly rok som bol szčo prerusovane vynechal som 4 mesiace bol som na urade prace tam som dostal statny prispevok odvody mi stahuju z toho prispevku mam narok odpocitat si tieto odvody ako svoje naklady?a este sa chcem spytat ci si mozem uplatnit danovy bonus na dve deti po cely rok alebo len za tie mesiace co som bol szčo dakujem
    Nerozumiem celkom tomuto
    "bol som na urade prace tam som dostal statny prispevok odvody mi stahuju z toho prispevku mam narok odpocitat si tieto odvody ako svoje naklady?"
    Ak máš myslíš odvody, ktoré platil za Teba štát v čase keď si bol evidovaný na ÚP, tak môj názor je taký, že si tieto odvody nemôžeš uplatniť ako výdaj zo SZČO.
    Daňový bonus na deti si môžeš uplatniť za celý rok, ak splníš zákonom stanovené podmienky.
    Podľa § 33 ods. 1 zákona o dani z príjmov daňový bonus si môže uplatniť daňovník, ktorý v zdaňovacom období mal zdaniteľné príjmy podľa § 6 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy/v roku 2009 to je 1773 €/a vykázal základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov podľa § 6. Nárok na DB je na každé vyživované dieťa žijúce s ním v domácnosti. Za takéto dieťa sa považuje aj dieťa, ktoré má prechodný pobyt mimo domácnosti.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Babi2, benitočko asi dostal dotáciu z úradu práce na prevádzkovanie činnosti SZČO, kde mal v podnikatelskom pláne aj platby poistného.

    Ak je to tak a bude si uplatňovať paušálne výdavky, musí zahrnúť do príjmu celú dotáciu, výdavkom bude 40 % paušál z príjmov + zaplatené preddavky do zdr. poisťovne.

    Netreba zabudnúť, že dotácia sa zahrňa aj do príjmu pre posudzovanie limitu povinného platitela odvodov do sociálnej poisťovne.

    Ak namiesto paušálnych výdavkov bude viesť účtovníctvo, jeho príjmom v roku 2009 bude len vyčerpaná dotácia

    Katka2 je offline (nepripojený) Katka2

    Katka2
    Ahojte. Niekde tu na porade sa rozoberala téma, že Úrad Práce požaduje viesť JÚ alebo PÚ, ak sa poskytla dotácia. Že nie paušál, hoci to ZDP nezakazuje. Je to naozaj tak? - V súvislosti s tým, že by sa nedali preukázať, ako boli použité poskytnuté peniaze. Ďakujem.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Katka2 Pozri príspevok
    Ahojte. Niekde tu na porade sa rozoberala téma, že Úrad Práce požaduje viesť JÚ alebo PÚ, ak sa poskytla dotácia. Že nie paušál, hoci to ZDP nezakazuje. Je to naozaj tak? - V súvislosti s tým, že by sa nedali preukázať, ako boli použité poskytnuté peniaze. Ďakujem.
    myslíš túto tému ?

    http://www.porada.sk/t91309-dotacia-...vky+povolen%E9

    Katka2 je offline (nepripojený) Katka2

    Katka2
    Áno, ide o to, že niekto vraví, že áno, druhí, že nie... Asi je dôležité, aký k tomu zaujme postoj ÚP? Čo odporúčate? Radšej neviesť paušálne výdavky?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Katka2 Pozri príspevok
    Áno, ide o to, že niekto vraví, že áno, druhí, že nie... Asi je dôležité, aký k tomu zaujme postoj ÚP? Čo odporúčate? Radšej neviesť paušálne výdavky?
    Vykonzultovať na svojom úrade práce a poriadne prepočítať. Nie vždy sú paušálne výdavky výhodné, najmä ako živnostník nechce v ďalšom roku platiť odvody do SP.
    (moja skúsenosť - na UPSVaR nemajú ani šajnu o tom, čo sú paušálne výdavky)

    seda je offline (nepripojený) seda

    seda
    Dobrý deň, chcem si len overiť. SZČO požiadalo o dotáciu UPSVAR v 12/08, kedy aj začala podnikať, na účet jej dotácia prišla 12.1.2009. Môže si odrátať z dotácie aj nedoplatok na zdr.poistení z RZZP 2008? Asi áno, nie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.