Zavrieť

Porady

Pracovna obuv do nakladov

Prosim Vas mozete mi povedat ake topanky si mozem dat do nakladov? Potrebujem turisticke aj na stavbu. Musia byt certifikovane ako pracovna obuv, ked si ich chcem dat do nakladov? Alebo to mozu byt hociake topanky (teda okrem slapiek

Nic podobne som vo vyhladavani nenasiel
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    Teraz to po sebe citam a znie to tak ze chcem dva pary topanok
    Myslel som to tak ze chcem jedny topanky co sa daju pouzit aj na turistiku aj na stavbu (oficialne budu samozrejme na tu stavbu, ale ovela radsej ich budem vyuzivat na tu turistiku

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Záleží od Vášho predmetu činnosti v živnostenskom liste , akú podnikateľskú činnosť vykonávate a podľa toho zhodnotiť výdavok , či je vynaložený v súvislosti s dosahovaním zdaniteľného príjmu .

    Určite by som na stavbu uprednostnila však pracovnú obuv , aby bolo takéto pomenovanie aj na paragóne resp. FA .Pokiaľ máte činnosť spojenú s turistikou , tak potom obuv je na mieste . Myslím obuv pre turistiku .

    Všetko záleží od Vašej obhajoby pred daňovou kontrolou .

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    Nic s turistikou nanestastie nemam
    Ale normalne robim projektovanie v stavebnictve, takze na stavby chodim a nemam problem si to obhajit.
    Ide mi o to ze existuju normalne turisticke topanky (ktore predavaju v turistickych obchodoch) ale su certifikovane aj ako pracovna obuv. Tak rozmyslam ci si mam vyberat iba z tych certifikovanych. Podla toho co hovorite to teda spravim tak, ze kupim tu certifikovanu radsej.
    Dakujem.

    esterax je offline (nepripojený) esterax

    esterax
    podľa mna si vôbec nemusis vyberat len z tej certifikovanej obuvi ... hlavne aby si len na doklade nemal text - turisticka obuv, plazova obuv ... ale aby si tam mal obuv, alebo lepsie pracovna obuv ... ak ti taky text nevedia dat cez registracku, nech ti vypisu paragon ... a tiez aby si si vedel odôvodnit aj pocet obuvi, ktoru das - napriklad ze budes davat raz za rok, raz za polrok :-)

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    aha jasne, rozumiem, treba hlavne dohodnut v obchode co bude napisane na doklade
    dakujem

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    chandler Pozri príspevok
    Teraz to po sebe citam a znie to tak ze chcem dva pary topanok
    Myslel som to tak ze chcem jedny topanky co sa daju pouzit aj na turistiku aj na stavbu (oficialne budu samozrejme na tu stavbu, ale ovela radsej ich budem vyuzivat na tu turistiku


    chandler Pozri príspevok
    Nic s turistikou nanestastie nemam
    Ale normalne robim projektovanie v stavebnictve, takze na stavby chodim a nemam problem si to obhajit.
    Ide mi o to ze existuju normalne turisticke topanky (ktore predavaju v turistickych obchodoch) ale su certifikovane aj ako pracovna obuv. Tak rozmyslam ci si mam vyberat iba z tych certifikovanych. Podla toho co hovorite to teda spravim tak, ze kupim tu certifikovanu radsej.
    Dakujem.

    Tak ako je to s tou turistikou?

    paťuška je offline (nepripojený) paťuška

    paťuška
    Na bločku je väčšinou napísané obuv nanajvýš s vyznačením vzoru kvôli prípadnej reklamácii, ale obuv akú potrebuješ sa dá kúpiť v každej lepšej predajni OOPP.
    Keď doložíš blok zo športovej predajne, bude naozaj iba na dobrej vôli kontrolóra, čo na to povie...
    Inak stavebné firmy bežne kupujú hlavne pre majstrov lepšiu obuv - rozumej tým kvalitnejšiu, ktorá stojí aj viac ako 100 eur, ale určite nie zo športovej predajne. Je to tiež obuv, ktorá vyzerá ako by bola turistická , ale je to obuv pracovná tzv. profi work s membránou proti presakovaniu vody a je to obhájiteľné aj u daňovákov.

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    Paula Pozri príspevok
    Tak ako je to s tou turistikou?
    no turistiku mam rad ale nikto mi ziadne faktury za chodenie po horach neplati ale mozno je to moja chyba ze som este ziadnu taku nevystavil

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    paťuška Pozri príspevok
    Na bločku je väčšinou napísané obuv nanajvýš s vyznačením vzoru kvôli prípadnej reklamácii, ale obuv akú potrebuješ sa dá kúpiť v každej lepšej predajni OOPP.
    Keď doložíš blok zo športovej predajne, bude naozaj iba na dobrej vôli kontrolóra, čo na to povie...
    Inak stavebné firmy bežne kupujú hlavne pre majstrov lepšiu obuv - rozumej tým kvalitnejšiu, ktorá stojí aj viac ako 100 eur, ale určite nie zo športovej predajne. Je to tiež obuv, ktorá vyzerá ako by bola turistická , ale je to obuv pracovná tzv. profi work s membránou proti presakovaniu vody a je to obhájiteľné aj u daňovákov.
    no len ked ja by som chcel take za 200e
    nieco taketo
    http://www.hudy.cz/obuv/panska-obuv/...laska-gtx.html

    ved preto ma to napadlo, ze ked je to zo sportovej predajne tak by mi to mohlo preist ked by bola certifikovana ako pracovna obuv. inac by ma to ani nenapadlo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.