Zavrieť

Porady

DP typu B metóda vyňatia príjmov

Prosím Vás, má niekto skúsenosti s vypĺňaním DP typu B pre SZČO, ktorej plynú príjmy aj zo zahraničia a uplatňuje sa metóda vyňatia príjmov? Ak áno, prosím odpovedzte mi. Robím také niečo prvý krát a potrebujem pomôcť, neviem sa v tom orientovať. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Zadaj názov temy, ktorú si pridala do vyhladávania - možno najdeš riešenie svojho problému. Nič bližšie nepíšeš

    AnnaK1953 je offline (nepripojený) AnnaK1953

    Dochodkyňa AnnaK1953
    Ďakujem za ochotu,idem sa skúsiť na to pozrieť, dúfam že ma osvieti. Mám totiž taký špeciál SZČO: príjem v SR (minimálny),príjem zo SRN za prácu v Rusku (nezdaňovaný) a príjem z Indie, kde bol daňovník viac ako 183 dní, rezidencia bude v SR. Bola mu tam strhávaná nejaká 10% indická daň, skrátka na účet posielali už očistené čiastky. Základ dane vychádza cca 30000, čím je daňovník znevýhodnený, pretože nemôže odpočítať celú nezdaniteľnú čiastku. Podľa zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia s Indiou pokračujem vyňatím príjmov z tejto krajiny. Zastavila som sa na r. 79 DP, kde by mal ísť úhrn vyňatých príjmov-základov dane. Neviem čo tam dať -mám odsledovať analyticky príjmy z Indie a výdavky spojené s pobytom v Indii a výsledok uviesť na tomto riadku? Ak áno, aké príjmy mám brať do úvahy-celé vyfakturované sumy, alebo tie čo boli pripísané na účet,t.j. už očistené o stiahnutú indickú daň? Dopracujem sa k určitému výsledku na r.80 a 81, ale neviem čo ďalej. Vyplniť hneď r. 87? A ak áno dať tam sumu z r.81 alebo r.78? Prepáčte, možno to píšem chaoticky, ale skutočne tomu nerozumiem.
    Ďakujem,že ste ma usmernili, idem sa skúsiť na to pozrieť.

    AnnaK1953 je offline (nepripojený) AnnaK1953

    Dochodkyňa AnnaK1953
    Johanka Pozri príspevok
    Príjem z Indie je príjem z akej činnosti ?
    nie je to závislá činnosť,ale fakturácia SZČO, pracoval tam ako logista na stavbe viac ako 6 mesiacov v roku

    DP typu B metóda vyňatia príjmov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.