Zavrieť

Porady

Ako vypocitat dan z prijmu - danove priznanie

Prosim poradte mi, ci spravne ratam,PREPLATOK/NEDOPLATOK DANE. Moj pripad: Mam Pracovnu zmluvu, 12 mesiacov som dostavala hrubu mzdu 295,50 eur, cistu mzdu 256,08 eur.
vzorec pre vypocet dane:
Hruba mzda - /minus/ odvody do SP a ZP - /minus/ odpocit.polozka = zaklad dane * /vynásobenie/ 19% ....ak zostane minusova polozka, to znamena, ze to je ten nedoplatok ???? ak dostanem pri vypocte minusovu polozku, aj tak to mam nasobit 19%danou???

aplikacia pre moj pripad:
3072,96 eur - odpocitatelna polozka 4025,70 eur * 19% = /MINUS/ - 181 EUR

VOPRED VAM DAKUJEM.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    brunetka777 Pozri príspevok
    Prosim poradte mi, ci spravne ratam,PREPLATOK/NEDOPLATOK DANE. Moj pripad: Mam Pracovnu zmluvu, 12 mesiacov som dostavala hrubu mzdu 295,50 eur, cistu mzdu 256,08 eur.
    vzorec pre vypocet dane:
    Hruba mzda - /minus/ odvody do SP a ZP - /minus/ odpocit.polozka = zaklad dane * /vynásobenie/ 19% ....ak zostane minusova polozka, to znamena, ze to je ten nedoplatok ???? ak dostanem pri vypocte minusovu polozku, aj tak to mam nasobit 19%danou???

    aplikacia pre moj pripad:
    3072,96 eur - odpocitatelna polozka 4025,70 eur * 19% = /MINUS/ - 181 EUR

    VOPRED VAM DAKUJEM.
    Požiadaj svojho zamestnávatela do 15.2.2010 o vykonanie ročného zúčtovania dane. Pri príjme ktorý uvádzaš, ti žiadny nedoplatok ani preplatok nevznikne.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Brunetka a na čo Ti to je?

    Ideš podávať DP sama? Nemáš preplatok dane lebo si žiadnu neplatila. Asi Ti ide o zamestnaneckú prémiu ale to vyráta mzdárka a doplatí Ti zamestnávateľ.

    Či no fakt nepochopila som o čo Ti ide, asi preto že som blondýnka

    brunetka777 je offline (nepripojený) brunetka777

    brunetka777
    dakujem za odpovede, zaujimalo ma ,ci musim podat danove priznanie, ale pravdopodobne ano, kedze som sa docitala, ze povinnost podania dan.priznania nemaju ti, ktorich prijem bol nizzsi ako 50% z 22,5 nasobku ziv.minima a povinnost ti, ktorich prijem je vyssi ako 50% z 19,2 nasobku zo ziv.minina, co je suma 2012,85 eur...moj cisty rocny prijem bol 3072,96 eur...a budem si podavat sama dan.priznanie...

    brunetka777 je offline (nepripojený) brunetka777

    brunetka777
    prosim vas ako si mam vyratat dan.zaklad pre danove priznanie? mozem poproist o vzorec, uz som si vytlacila aj zakon 595/2003 Z.Z....

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    brunetka777 Pozri príspevok
    dakujem za odpovede, zaujimalo ma ,ci musim podat danove priznanie, ale pravdopodobne ano, kedze som sa docitala, ze povinnost podania dan.priznania nemaju ti, ktorich prijem bol nizzsi ako 50% z 22,5 nasobku ziv.minima a povinnost ti, ktorich prijem je vyssi ako 50% z 19,2 nasobku zo ziv.minina, co je suma 2012,85 eur...moj cisty rocny prijem bol 3072,96 eur...a budem si podavat sama dan.priznanie...
    a mala si ten príjem zo závislej činnosti alebo zo živnosti?

    marina8 je offline (nepripojený) marina8

    marina8
    brunetka777 Pozri príspevok
    prosim vas ako si mam vyratat dan.zaklad pre danove priznanie? mozem poproist o vzorec, uz som si vytlacila aj zakon 595/2003 Z.Z....
    ak si robis DP sama, tak musis mat potvrdenie od zamestnavatela o prijmoch zo zavislej cinnosti, tvoj danovy zaklad je vycisleny priamo v potvrdeni, nic ratat nemusis
    ak si iny prijem nemala, tak tvojim danovym zakladom pre DP A je zaklad z potvrdenia, nic ine
    Naposledy upravil marina8 : 12.02.10 at 14:32 Dôvod: mala som tam " ypsilonku":))

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    brunetka777 Pozri príspevok
    prosim vas ako si mam vyratat dan.zaklad pre danove priznanie? mozem poproist o vzorec, uz som si vytlacila aj zakon 595/2003 Z.Z....
    To si si vážne vytlačila zákon ? Brunetkáá veď stačilo prečítať si ho tu na Porade. Vidíš Xanti - blondýna nám to tu vytmavila a dala Ti dobrú radu: požiadať mzdárku, aby Ti urobila RZD
    marina8 Ti zas poradila ako postupovať v prípade, že si chceš DP robiť sama. Tak hor sa do toho a nezabudni si vyžiadať ZP 181 € ako uvádzaš v jednom zo svojich príspevkov.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    brunetka777 Pozri príspevok
    dakujem za odpovede, zaujimalo ma ,ci musim podat danove priznanie, ale pravdopodobne ano, kedze som sa docitala, ze povinnost podania dan.priznania nemaju ti, ktorich prijem bol nizzsi ako 50% z 22,5 nasobku ziv.minima a povinnost ti, ktorich prijem je vyssi ako 50% z 19,2 nasobku zo ziv.minina, co je suma 2012,85 eur...moj cisty rocny prijem bol 3072,96 eur...a budem si podavat sama dan.priznanie...
    vyplniš v DP riadok
    32 ... dáš tam hrubú mzdu
    33a ... dáš odvody
    34...... čistá mzda
    36.... čistá mzda
    37.... 4025,70
    45......vpíšeš 0
    45a.... čistá mzda a zakrúžkuješ zamestnanecká prémia
    45b...... počet mesiacov koľko si robila v roku 2009
    45c... prémia 181,03 eura ak si robila 12 mesiacov ak nie tak chod podla vzorcov na DP
    54.... vpíšeš 0

    To je asi tak všetko z výpočtov. Nezabudni vypísať či chceš prémiu na účet alebo šekom a svoje iniciály.

    Ako vypocitat dan z prijmu - danove priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.