Zavrieť

Porady

daňový bonus na dieťa

Keď dieťa v máji 2009 ukončilo stredoškolské vzdelanie maturitnou skúškou koľko mesiacov môžem uplatniť daňový bonus?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    ALENA1211 Pozri príspevok
    Keď dieťa v máji 2009 ukončilo stredoškolské vzdelanie maturitnou skúškou koľko mesiacov môžem uplatniť daňový bonus?
    Ďakujem.
    Od januára do augusta. Dieťa prestalo byť nezaopatreným 1.9.2009 , do 31.8.2009 mali rodičia nárok na danový bonus a aj na prídavky na deti.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Xanti Pozri príspevok
    Od januára do augusta. Dieťa prestalo byť nezaopatreným 1.9.2009 , do 31.8.2009 mali rodičia nárok na danový bonus a aj na prídavky na deti.
    súhlasím - s podmienkou, ak dieťa po skončení školy nebolo evidované na Úrade práce alebo nepracovalo na pracovnú zmluvu.

    Džudi je offline (nepripojený) Džudi

    Džudi
    Súhlasím s Xanti, len doplním ak by sa prihlásilo na úrad práce skôr ako 1.9. tak na ten mesiac by už nemal byť daňový bonus. Inak je to od 1-8 mesiaca 2009. Inak veľmi dobrá pomôcka pre mňa je vždy poberanie rodinných prídavkov, za mesiace čo poberá RP je nárok na DB lebo je nezaopatrené dieťa.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    veronikasad Pozri príspevok
    súhlasím - s podmienkou, ak dieťa po skončení školy nebolo evidované na Úrade práce alebo nepracovalo na pracovnú zmluvu.
    Ja som automaticky predpokladala, že dieťa to neurobilo. Lebo vlastne nič by evidenciou na UP nezískalo.

    daňový bonus na dieťa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.