Zavrieť

Porady

Príjmy z prenájmu /platby za energie/

Prosím Vás, FO prenajíma byt FO s tým, že majú nájomnú zmluvu, v ktorej je dohodnutý mesačný nájom + osobitné platby za energie atď.. Chce si uplatniť 40% výdavky. Musí do príjmu z prenájmu zahrnúť aj platby za energie?
Lebo skutočný príjem z prenájmu je výška nájomného. To, že nájomca hradí aj energie je akoby "refakturácia". Prenajímateľ to zaplatí dodávateľom a nájomca mu to iba uhradí.
Mám ale pocit, že sa aj toto musí zahrnúť medzi príjmy. Takže mám alternatívu a to je, zo zmluvy platby za energie dať preč a v mesačnom nájme bude akože nájom + energie, ale v skutočnosti bude nájomca hradiť "neoficiálne" enegie. Tu môže ale nastať právny problém v prípade sporu medzi prenajímateľom a nájomcom, napr. keď vznikne nedoplatok na energiách, tak prenajímateľ nebude nárok, lebo v zmluve bude uvedené, že v mesačných platbách je zahrnutý nájom + energie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Prijem je uhrn toho, co prijal. Prijem z prenajmu sa bezne sklada zo sumy za zalohy na sluzby a energie a "zisk" prenajimatela. Prijem z prenajmu je teda cela suma, ktoru prijal. Od nej si moze odpocitat 40% vydavky.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    pupavqa Pozri príspevok
    Prosím Vás, FO prenajíma byt FO s tým, že majú nájomnú zmluvu, v ktorej je dohodnutý mesačný nájom + osobitné platby za energie atď.. Chce si uplatniť 40% výdavky. Musí do príjmu z prenájmu zahrnúť aj platby za energie?
    Lebo skutočný príjem z prenájmu je výška nájomného. To, že nájomca hradí aj energie je akoby "refakturácia". Prenajímateľ to zaplatí dodávateľom a nájomca mu to iba uhradí.
    Mám ale pocit, že sa aj toto musí zahrnúť medzi príjmy. Takže mám alternatívu a to je, zo zmluvy platby za energie dať preč a v mesačnom nájme bude akože nájom + energie, ale v skutočnosti bude nájomca hradiť "neoficiálne" enegie. Tu môže ale nastať právny problém v prípade sporu medzi prenajímateľom a nájomcom, napr. keď vznikne nedoplatok na energiách, tak prenajímateľ nebude nárok, lebo v zmluve bude uvedené, že v mesačných platbách je zahrnutý nájom + energie.
    Zmluvu bez vedomia a súhlasu nájomcu meniť nemôže nikto .

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    pupavqa Pozri príspevok
    Prosím Vás, FO prenajíma byt FO s tým, že majú nájomnú zmluvu, v ktorej je dohodnutý mesačný nájom + osobitné platby za energie atď.. Chce si uplatniť 40% výdavky. Musí do príjmu z prenájmu zahrnúť aj platby za energie?
    Lebo skutočný príjem z prenájmu je výška nájomného. To, že nájomca hradí aj energie je akoby "refakturácia". Prenajímateľ to zaplatí dodávateľom a nájomca mu to iba uhradí.
    Mám ale pocit, že sa aj toto musí zahrnúť medzi príjmy. Takže mám alternatívu a to je, zo zmluvy platby za energie dať preč a v mesačnom nájme bude akože nájom + energie, ale v skutočnosti bude nájomca hradiť "neoficiálne" enegie. Tu môže ale nastať právny problém v prípade sporu medzi prenajímateľom a nájomcom, napr. keď vznikne nedoplatok na energiách, tak prenajímateľ nebude nárok, lebo v zmluve bude uvedené, že v mesačných platbách je zahrnutý nájom + energie.
    V zmluve malo byť uvedené, že prípadný nedoplatok na energiách si zaplatí prenajímateľ na základe výzvy prenajímateľa.

    Príjmy z prenájmu /platby za energie/

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.