Zavrieť

Porady

Odpočítanie DPH z fa. Orange ktoré za nás zaplatil Orange

Dobrý deň, chcem sa spýtať v rámci vianočnej akcie sme si v Orange vyskladali paušál snov a objednali cez e-shop. Táto akcia zahŕňala aj úhradu mesačného paušálu firmou Orange. Teraz sme dostali faktúry /viac paušálov/ na ktorých sú vyčíslené celkové čiastky, ale na úhradu je len to čo bolo pretelefonované naviac. Paušály nám uhradil Orange. Možem si odpočítať DPH z celých faktúrovaných súm, alebo len z časti ktorú sme zaplatili? Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    selia5 je offline (nepripojený) selia5

    selia5
    andrea70 Pozri príspevok
    prosím, neviete mi poradiť??
    ja som mala niečo podobné, v predvianočnej akcii sme si kúpili telefóny cez e-shop, poslali nám riadnu faktúru, odpočítala som z nej celú dph. V ďalšej nasledujúcej faktúre, ktorá prišla za telef.poplatky, resp. v tom sumáre bola istá časť odmínusovaná - akože zľava za nákup telefónov v e-shope, lenže na toto nevystavujú žiadny doklad. Tak som to cez interný doklad zaúčtovala ako 321/648 (uhradila som si s tým záväzok a dala to do výnosov), nie som si však istá, či to je správne,ale inak som to vyriešiť nevedela.

    Odpočítanie DPH z fa. Orange ktoré za nás zaplatil Orange

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.