Zavrieť

Porady

Tovar do EU

Mam faktúru za tovar dodaní do štátov EU, vystavená je 1.9. a dodanie tovaru je 26.8..Kedy vzniká daňová povinnosť? Má to ísť do DPH priznania august či až september?
Ďakujem :p
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    accountant
    Mam faktúru za tovar dodaní do štátov EU, vystavená je 1.9. a dodanie tovaru je 26.8..Kedy vzniká daňová povinnosť? Má to ísť do DPH priznania august či až september?
    Ďakujem :p
    Zrejme Tvoja došlá faktúra, áno? - Ide do DPH podľa dodania tovaru teda 8/2005

    misurka je offline (nepripojený) misurka

    misurka
    Daňová povinnosť pri dodaní tovaru do EU vzniká dňom vystavenia faktury, pôjde to teda do DP za 9/2005.
    accountant
    musím to uviesť na pravu mieru.Je to moja vyšlá faktúra

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    ja tiež všetkých klientov dokopávam k tomu, aby vystavovali faktúry tak, aby dátum dodania a vystavenia dokladu bol zhodný, potom je všetko jasnejšie....

    misurka je offline (nepripojený) misurka

    misurka
    Pozrite si §19 ods. 8 zákona o DPH, kedy vzniká deň dodania tovaru!!!
    sway
    ja tiež všetkých klientov dokopávam k tomu, aby vystavovali faktúry tak, aby dátum dodania a vystavenia dokladu bol zhodný, potom je všetko jasnejšie....

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    misurka
    Pozrite si §19 ods. 8 zákona o DPH, kedy vzniká deň dodania tovaru!!!
    Veď dobre " hovoríš o bode a) OK , ..........a bod b) deň vyhotovenia faktúry, ak bola faktúra vyhotovená pred 15. dňom podľa písmena a)

    ja myslím že je OK ak napr. posielam tovar 3.9.2005, vystavím aj faktúru s takýmto dátumom, aj dodania aj vystavenia.

    accountant je offline (nepripojený) accountant

    accountant
    takže mám postupovať podľa §19 ods.8 a dať to do daňového priznania za mesiac september.Dobre som tomu porozumel
    Je vazne najlepsie ked sa deň dodania zhoduje s dňom vystavenie faktúry.

    misurka je offline (nepripojený) misurka

    misurka
    Presne tak, dátumom dodania bude jednoducho deň vystavenia faktury.

    Môže byť ešte jeden príklad: Ak by si dodávku uskutočnila napr.30.09.05 a fakturu by si nevystavila do 15.10.2005, tak potom datumom dodania by bol práve dátum 15.10.2005 - všetko je to ale §19 ods. 8

    accountant
    takže mám postupovať podľa §19 ods.8 a dať to do daňového priznania za mesiac september.Dobre som tomu porozumel
    Je vazne najlepsie ked sa deň dodania zhoduje s dňom vystavenie faktúry.

    misurka je offline (nepripojený) misurka

    misurka
    Však práve, ak stihneš vystaviť faktúru včas, napr. dodávka bola uskutočnená 30.9.05 a ty si fakturu vystavila 1.10.05, tak podľa tohto §19 ods.8 písm. b je deň vyhotovenia faktury zhodny s dňom dodania tovaru, to zn. 1.10.2005 a pôjde to do DP DPH za 10/2005.
    sway
    Veď dobre " hovoríš o bode a) OK , ..........a bod b) deň vyhotovenia faktúry, ak bola faktúra vyhotovená pred 15. dňom podľa písmena a)

    ja myslím že je OK ak napr. posielam tovar 3.9.2005, vystavím aj faktúru s takýmto dátumom, aj dodania aj vystavenia.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    misurka
    Súhlas k tomuto príspevku sa mi podaril omylom, prepáčte. Nechcela som súhlasiť!!!
    vymazala som svoj príspevok, ved den dodania je pre EU inak riešený, áno je pravda, že tu rozhoduje deň vystavenia.
    Prosím vymaž svoj príspevok, alebo aspon citáciu, nech to tam nestraší. Nechcem zlými odpovedami zavádzať druhých.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.