Zavrieť

Porady

dan z motorovych vozidiel a cestaky

Dobry den

moja mama pouziva sukromne vozidlo, ktore je napisane na nu na podnikatesku cinnost ( zivnost) , kedze pri danovom priznani si chce uplatnit cestaky a to auto nepouzivala kazdy den na podnikatelsku cinnost, musi zaplatit dan z motorovych vozidiel za cely rok alebo da sa iba pomerna cast? napr. januar ho pouzila 10 krat, februar 5.... december 15 krat, neda sa, aby zaplatila iba sucet tychto dni zaokruhlene na mesiace (napr. 3mesiace)? Za odpoved Vam velmi pekne dakujem. dalsia otazka co mam napisat do riadku 7 Daňovník podľa § 85?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    Daytona Pozri príspevok
    Dobry den

    moja mama pouziva sukromne vozidlo, ktore je napisane na nu na podnikatesku cinnost ( zivnost) , kedze pri danovom priznani si chce uplatnit cestaky a to auto nepouzivala kazdy den na podnikatelsku cinnost, musi zaplatit dan z motorovych vozidiel za cely rok alebo da sa iba pomerna cast? napr. januar ho pouzila 10 krat, februar 5.... december 15 krat, neda sa, aby zaplatila iba sucet tychto dni zaokruhlene na mesiace (napr. 3mesiace)? Za odpoved Vam velmi pekne dakujem. dalsia otazka co mam napisat do riadku 7 Daňovník podľa § 85?
    Už sa tu veľa popísalo o dani z MV. Čo sa týka tvojej mamy musí podať DP za celý rok, t.j. plnú taxu podľa druhu auta a sadzby kraja v ktorom je auto prihlásené.

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    Ak si mama chce uplatnit pausalnu nahradu a nahradu za PHL musi uhradit dan z MV, aj ked automobil nema zaradeny v podnikani-je to kvoli cestakom-vyuctuje si len sluzobne jazdy

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    katarina.j Pozri príspevok
    Ak si mama chce uplatnit pausalnu nahradu a nahradu za PHL musi uhradit dan z MV, aj ked automobil nema zaradeny v podnikani-je to kvoli cestakom-vyuctuje si len sluzobne jazdy
    Tak má, alebo nemá ho zaradený v majetku? Z vety "mama pouziva sukromne vozidlo, ktore je napisane na nu na podnikatesku cinnost ( zivnost)" usudzujem, že ho v majetku má, tak preto taká odpoveď. Aj keby bolo súkromné,kde majiteľkou je mama aj tak by daň z MV musela platiť, akurát by nemala oznamovaciu povinnosť.

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    truch Pozri príspevok
    Tak má, alebo nemá ho zaradený v majetku? Z vety "mama pouziva sukromne vozidlo, ktore je napisane na nu na podnikatesku cinnost ( zivnost)" usudzujem, že ho v majetku má, tak preto taká odpoveď. Aj keby bolo súkromné,kde majiteľkou je mama aj tak by daň z MV musela platiť, akurát by nemala oznamovaciu povinnosť.
    no asi sme sa nepochopili, ja si zas myslim, ze ak pise,ze pouziva sukromne vozidlo na podn.činnost-tak to ma auto vlastne a nie firemne zaradene v podnikani-vo firme.nebudem sa tu handrkovat ci to ma na firmu ci vlastne.ked autor temy nereaguje,nema vyznam radit.

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    Katarínka, máš pravdu, my sa snažíme a autor neodpovedá
    Mňa len zmiatlo, že napísala: vozidlo, ktore je napisane na nu na podnikatesku cinnost ( zivnost)
    prajem ti pekný večer Dáša

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    truch Pozri príspevok
    Katarínka, máš pravdu, my sa snažíme a autor neodpovedá
    Mňa len zmiatlo, že napísala: vozidlo, ktore je napisane na nu na podnikatesku cinnost ( zivnost)
    prajem ti pekný večer Dáša
    ved prave to ma najviac vytača, že človek sa snaži poradit a autor nič.....tak si aspon poprajeme pekny zvysok vecera,Katka

    321 je offline (nepripojený) 321

    321
    ale stopercentne poradite niekomu inemu,tak fajn, ze Vas otaca a nenechajte sa vytacat, posielam Vam podakovanie miesto autora otazky

    krasny den...

    dan z motorovych vozidiel a cestaky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.